Skocz do zawartości

Doklejenie Partnerki Bez Formalnego Związku (Gc Z Loterii)


Rekomendowane odpowiedzi

co do adresu to :)

mozesz zostawic pole to puste a powoli szukac adresu :) bo adres musisz miec na rozmowie :)

ten adres mozesz zmienic juz na granicy,wazne aby byl bo bez tego wizy,GC nie dostaniesz :)

jak bedziesz dlugoo na forum to moze ktos Ci pomoze w znalazieniu adresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej kolego "zielonokartnik",

Miałem podobny kłopot, co ty teraz. Wylosowałem DV2013. W tym wątku znajdziesz opis całej sytuacji. W przedostatnim poście opisałem krok, po kroku jak nam ze wszystkim poszło:

http://forum.usa.info.pl/topic/20476-dv-2013-dylemat-wylosowanego-bedacego-w-zwiazku/

Od dwóch lat spokojnie żyje nam się w Kalifornii. Niedługo przenosimy się do Teksasu. Da się to wszystko pozałatwiać. Nie było tak trudno. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem jednym ze szczęśliwców, który został wylosowany do wzięcia udziału w procedurze otrzymania zielonej karty.

Moja kwestia jest raczej oczywista i klarowna, zależy mi jednak na tym, by moja Partnerka życiowa, z którą jestem od 5 lat i z którą nie jestem w formalnym związku małżeńskim miała możliwość pojechania ze mną bynajmniej nie na turystycznej.

Rzecz w tym, że aktualnie przebywa ona od miesiąca w Irlandii, gdzie próbuje swoich sił jako pielęgniarka w tamtejszych warunkach. W związku z tym logistycznie i czasowo dość trudno byłoby zorganizować ślub, który umożliwiłby mi doklejenie jej jako członka mojej rodziny do wniosku DS-260.

Ehh.

Moje pytania zatem brzmią:

- Ile czasu mam na złożenie wniosku 260 od momentu bycia wylosowanym w loterii? Czy zdążyłbym zorganizować ślub cywilny?

- Czy ślub w takim okresie jest dla urzędników podejrzany, nawet jeśli bez problemu udowodnię każdy rok z tych 5 lat jaki spędziliśmy razem?

- Czy może istnieje jakaś szansa by dostała możliwość pracy i pobytu już jako moja żona ale po tym jak wypełnię wniosek 260 tylko na siebie? Papiery pielęgniarskie naturalnie posiada przetłumaczone i podbite przez notariusza, ma kilka lat doświadczenia w zawodzie (jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie).

- Może jeszcze jakieś rozwiązania?

Dziękuję za pomoc,

Mateusz

Witaj Zielonokartnik,

wysłaliśmy Ci wiadomość prywatną jeśli nadal jesteś zainteresowany pomocą ;)

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia Sun May 10 2015 o 23:42, Dejmos napisał:

Ja wyslalem papiery (w ktorych nie wspominalem o mojej dziewczynie) zaraz po wylosowaniu GC. W czerwcu sie pobralismy i zaraz po tym wyslalem swoje zaktualizowane papiery oraz papiery zony. Na rozmowe, ktora odbyla sie na poczatku listopada, wzielismy troche wspolnych zdjec z ostatnich kilku lat, aby miec jakis dowod, ze znalismy sie wczesniej. Urzednik byl bardzo wyluzowany, poogladal zdjecia, pozartowal i dal nam wizy. Moj numer to okolo 6XXX.

Hej

A jak zaktualizowałes swoje papiery dzwoniąc do konsula czy wypelniales jakieś dodatkowe wnioski poza ds260?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...