Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Dostałem ofertę pracy w USA i w związku z tym muszę dowiedzieć się paru rzeczy odnośnie wizy i formalności z nią związanymi.

Chciałem znaleźć informacje w internecie, ale niestety nie mam odpowiedzi na wszystkie pytania...Gdyby ktoś miał chwilę czasu i pomógł rozwiać wątpliwości było by super :)

Do rzeczy. Oferta na razie jest luźna, żadnych konkretów, ale zanim dojdzie do rozmowy chciałbym być przygotowany w sprawie wiz.

1.)Pierwsza sprawa czy wiza imigracyjna czy nieimigracyjna? Jestem osobą po szkole średniej z technicznym wykształceniem, rok doświadczenia w zawodzie.

Jest w ogóle szansa starać się w takiej sytuacji o wizę imigracyjną czy odpuścić sobie i skupić na nieimigracyjnej?

2.) Jeśli chodzi o wizę nieimigracyjną to o ile dobrze wszystko zrozumiałem to wygląda to tak ( poprawcie jeśli gdzieś się pomyliłem ):

- pracodawca powinien uzyskać z ministerstwa pracy specjalne zaświadczenie ( labor certification ), potwierdzające, że w USA brakuje pracowników do wykonywania tej pracy

- pracodawca musi złożyć formularz I-129 do USCIS ( czy to jest płatnę ? Jeśli tak to ile ? )

- jeśli formularz I-129 przejdzie pozytywnie to co wtedy ? Od razu mogę umawiać się na spotkanie odnośnie wizy ?

3.) Orientuję się ktoś może czy ciężko się dostać na rozmowę o wizę ( jaki mniej więcej czas oczekiwania )

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) skupić się na nieimigracyjnej.

2) z drukiem I-129 idziesz do ambasady. Płacisz tylko za wizytę w ambasadzie.

3) czeka się krótko. W stosunku do całego procesu to wielkość pomijalna.

W jakiej kategorii wizowej się ubiegasz? Podejrzewam, że nie H1b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapomniałem dopisać. H-2B wydaję się chyba stosowna do mojej sytuacji z tego co się orientowałem :)

Wiem, że płacę tylko za wizę, ale czy pracodawca ponosi jakieś koszty przy składaniu tego formularza I-129?

Oczywiscie ze ponosi.

http://www.uscis.gov/i-129

Zwykle wiekszym problem niz samo filing fee jest kwota ktora sie placi prawnikowi za przygotowanie tej petycji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, ale zwykle sie tak robi bo szanse na powodzenie wzrastaja znaczaco chyba ze pracodawca wyjatkowo kumaty.

Pare miesiecy, mozna zaplacic za premium processing zdaje sie - ale nie jestem na czasie bo moja L-1 byla na blanket I-129S wiec w ogole nie byla rozpatrywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...