Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna B-2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem tu nowy a mianowicie temat z innej beczki .Byłem w USA w latach 1999-2002 no przesiedziałem 3 lata poleciałem jako opiekun babci ,babcia wróciła a ja pozostałem wtedy były inne czasy ,granice były pozamykane i nie było innej mozliwości do startu w Polsce, ale nie żałuje bo było warto.Tak więc zamieszkałem na pewny okres oraz pracowałem na czarno ,poznałem przyszła żone ale zaraz po ślubie wróciliśmy do Polski na stałe .Mamy tu dom bez kredytu samochody oraz 3 dzieci .Chciałbym poleciec na wakacje do Ojca ponieważ 2 lata temu dostał Green Card ,to znaczy wszyscy dostali oprócz mnie bo jestem niby żonaty i mój wiek jest ponad 21 .Obecnie Ojciec pracuje tam legalnie niedawno siostra przyleciała też legalnie a teraz ja bym chciał ale tylko na niecały sierpień mam troche zaległego urlopu bym chciał go wykorzystac i na wakacje bo mam tu prace zbyt dobrą żeby jej nie stracić ,moje pytanie brzmi czy mam jakieś szanse niby karencja mineła 13 lat ...ale byłem nie legalnie ..mam zamiar tylko jechac na wakacje czy konsul bedzie brał to pod uwage i czy da mi kolejną szanse i jak mam sie zachowywac podczas rozmowy z konsulem bo ostatnio nie byłem w ambasadzie i nie wiem co i jak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanse masz :) nie masz zakazu wjazdu ,nie byles tez po wize wczesniej

a czy dostaniesz wize zalezy czy bedziesz klamac,nie mowie aby mowic co robiles w USA bo Konsul to wie :) jedynie nalezy pokazac ze tego samego nie zrobisz teraz-nie zostaniesz dluzej

za to wrazie pytan masz mowic,ze byles,ile czasu :),plus jest ten ze Twoja siostra poleciala,wrocila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra też ma Zielona karte więc wróci bo ma jeszcze szkołe ma 17 lat ,nie mam zamiaru tam siedziec są inne kraje na zarobki niz USA i granice są juz po otwierane ,obecnie jestem w trybie wyrabiania paszportu , tamten stary jak świat 'zielony "ojciec mówił że wyśle zaproszenie "czy to musi być" no i jakie dokumenty mam zabrac ze soba żeby przekonać ich że ma tu silne więzi rodzinne, nie chce wyrzucic w błoto prawie 600 zł i mieć odmowe że coś przeoczyłem lub żle sie przygotowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproszenie nie jest wymagane bo i tak tego na sile nie pokarzesz ;)

a co jest wymagane to paszport,oplata i potwierdzenie ze wyslales ds 160 :)

Tylko odpowiedzi,zachowanie pokaze po co lecisz,ze wrocisz,reszta dokumentow tyle pokaze ze cos masz a czy wrocisz to sam wiesz jak bywa,ludzie zostawiaja rodziny i nie wracaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy konsul bedzie wiedział że przesiedziałem w USA po powrocie do Polski nie dostałem nic w paszport żadnych adnotacji czy stepelka , jakie oni maja informacje o mnie w swojej bazie danyc , jak ma mi uwierzyc na slowo że ma rodzine dom i dzieci czy maja to gdzieś odnotowane , czy tak na słowo wierza co sie do nich mówi ,zadaje pytanie bo mnie to ciekawi ich tok myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 11 wrzesnia 2001 to jest jak granie w ruletke ,wyjdzie czy tez nie..Linie lotnicze przesylaja dane kto przylatuje a kto odlatuje z USA.

A jak maja dokumenty pokazac ze wrocisz,masz do czego.kto wie czy zaraz po dostaniu wizy nie sprzedaz domu,samochodu ;)

Tok myslenia jest taki ze jak Ich robisz w konia to wyjdziesz bez wizy np z tym ze nie napiszesz ze byles a to wyjdzie.

tak wierza w to co mowisz,ze lecisz na wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż tak nie myśle żeby sprzedać dom heheh i samochody nie warte zachodu ,chce tylko zapytac co mowic a co nie ale wygląda że trzeba mówić prawde i nic nie krecic nawet jak sie przesiedziało zamiast 0.6 miesiecy 3 lata .Pytam bo przez te ostatnie lata nigdzie nie wylatywałem ,no może Francja w 2008 ale też na miesiąc i powrót do Polski do rodziny, prosze nie zamykać tematu napisze kolejne procesy w otrzymaniu wizy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale coć ostatnio było tu pisane o "zawieszeniu w wydawaniach wizach z powodu awarji systemu" paszport lada odbiore i nwm czy aplikowac wniosek czy też przeczekać to wszystko , wiecie mniej wiecej kiedy sie ustabilizuje sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...