Skocz do zawartości

Ojciec dziecka


mario_dsl

Rekomendowane odpowiedzi

Ani ojciec, ani matka nie zostaja obywatelami tego pieknego kraju tylko z powodu tego, ze na terenie USA urodzilo im sie dziecko. :roll:

Co wiecej, nie dostaja tez zadnych przywilejow typu pozwolenie na prace, ubezpieczenie medyczne, mozliwosc pozostania w Stanach, Green Card etc...

Tak jak napisal GRZESIEK - dziecko moze sponsorowac rodzicow gdy ukonczy 21 lat, zamieszka na stale w USA, oraz ma wystarczajace dochody i fundusze na zapewnienie sponsorowanym odpowiednich warunkow mieszkaniowych, wyzywienia i ubezpieczenia medycznego. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z calym szacunkiem do Moda, ale za nim cos napiszesz zastanow sie.

TYLKO MATCE dziecka urodzonego w USA przysluguje wiele praw a w tym, mozliwosc przedluzania LEGALNEGO pobytu i SWIADCZENIA ZDROWOTNE ( UBEZPIECZENIE SOCJALNE) jak nie wiesz to nie pisz. Pewnie bo mozna calej "holocie polskiej" zamknac gebe i powiedziec nie mozna sponsorowac nic sie nie dostanie a moze jeszcze za free dziecka sie nie da urodzic, co? i moze konta w banku sobie nie mozna otworyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

"56. Czy to prawda, ze jesli urodze tu w USA dziecko, to nie moga mnie ani mojego meza deportowac?

Gdyby byla to prawda to recze Pani, ze kazdy kto jest nielegalnie juz bylby rodzicem. Niestety prawda jest taka, ze nawet jesli Pani dziecko bedzie mialo obywatelstwo ( bo gwarantuje to 14 Poprawka do Konsytucji Stanow Zjednoczonych ), to Pani z tego tytulu nie bedzie miala zadnych przywilejow typu Green Card, ubezpieczenie medyczne czy pozwolenie na prace ( ubezpieczenie medyczne moze dostac Pani dziecko od stanu w ktorym mieszkacie ). Wiele osob pyta mnie czy sam fakt urodzenia dziecka w USA juz od razu daje rozne przywileje - odpowiedz: daje przywilej bycia rodzicem obywatela Stanow Zjednoczonych - i tyle. Pani dziecko moze sponsorowac Pania, ale to dopiero kiedy dziecko skonczy 21 lat."

Zrodlo: http://www.prawoimigracyjneusa.com/pytaniadonas.htm

1. O jakim rodzeniu za free piszesz? Kto za to placi zatem?

2. Kto sie myli: powazna strona imigracyjna, czy Ty? :roll:

P.S. Zapraszamy i zachecamy do korygowania innych naszych "bledow" i bledow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cytuj prawa bo prawo jest po to żeby pomagało a nie szkodziło legalnym i nielegalnym w USA

Chciałbym wiedziec czy chociaż raz odwiedziłeś szpital w stanach?

czy wiesz co to jest MEDICAID? to odpowiedz na twoje pierwsze pytanie, a ma sie to tak: jeżeli nie posiadasz żródeł utrzymania lub są niewielkie państwo pokryje wydatki związane z ciążą i leczeniem. A czy wiesz co to jest WIC? może poważna strona immigracyjna zaprzeczy że dostaje za darmo mleko ser jajka itp. i kupony rabatowe na inne potrzebne dla dziecka rzeczy.

Twoja strona nie myli się, tylko nie chce informowac bo po co każdy ma to wiedzieć.

Reasumując:

Moja żona leczyła się podczas ciąży w USA, urodziła syna, jesteśmy zadowoleni z bezpłatnej opieki jakiej nam udziela państwo. W szpitalu poproszono tłumacza polskiego by nam pomagał jeśli czegoś nie rozumieliśmy. Do tej pory nie otrzymałem żadnego rachunku. Moi znajomi też.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH DEZINFORMATORÓW

Jeżeli chcesz uzyskac dokładne instrukcje co i gdzie załatwić to bardzo chętnie w przeciwieństwie do strony immigracyjnej pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Startujesz z pozycji kogos madrzejszego i uzywasz bardzo deprecjonujacych innych slow - blad. :dokitu:

2. To wszystko co napisales w OSTATNIM POSCIE jest prawda, ale to co napisales w poprzednim jest... prawda i nieprawda jednoczesnie.

3. Ja w swoich wypowiedziach - i w pierwszej, i w drugiej - tez napisalem PRAWDE, wiec slowo "dezinformatorow" i tak nie do mnie jest skierowane - uffff. 8)

4. Nie chce wchodzic z Toba w jalowa dyskusje, ale specjalnie dla Ciebie zalozylem temat na innym Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=4...6890446&v=2&s=0

Jakie z niego wyplywaja wnioski?

a) mozna dostac ubezpieczenie zdrowotne - dla dziecka;

;) mozna urodzic za darmo - zaplaca amerykanscy podatnicy - jak dla mnie (jezeli przygotowane celowo) jest to naciaganie innych, zeby nie napisac zlodziejstwo;

c) moze dostac kupony na dokarmianie - jesli wykaze niskie zarobki (ale czy Ty zrozumiales post zalozyciela watku? Pytanie bylo o przywileje dla ojca/matki, nie dla samego dziecka);

d) oczywiscie ze moze przedluzac swoj pobyt - ale nie w nieskonczonosc, chyba nie napiszesz, ze bedzie mogla zostac z dzieckiem do 21. roku zycia?;

e) jezeli dla dziecka jest lepiej aby matka byla przy nim, to ona bedzie.

Generalna konkluzja: pomoc otrzymuje dziecko, a nie matka. Moze Tobie sie wydaje, ze to Twoja zona dostala pomoc - nie, amerykanskie spoleczenstwo, na ktorego utrzymaniu, slusznie lub nieslusznie, jestescie, opiekuje sie Waszym dzieckiem, nie Toba, czy Twoja zona (Wy te pomoc/opieke dostajecie przy okazji). Zatem przeczytaj raz jeszcze pierwszy post w tym temacie, przeczytaj moje odpowiedzi i przemysl je jeszcze raz. Gdzie dezinformowalem? Piszac, ze nie dostanie pozwolenia na prace? Ze nie dostanie z tego powodu obywatelstwa? Ze nie dostanie GC? Zastanow sie...

I jeszcze jedna konkluzja: wszystko zapewne mozna, ale nie spodziewaj sie, ze bede na Forum pisal: tak, mozna krasc, tak, mozna wykorzystywac system i podatnikow amerykanskich, tak, mozna pracowac bez pozwolenia na prace, tak, mozna zalozyc telefon i zwiac z USA, nie placac za niego. Zle trafiles... Czy to jednak powod, aby od razu obnosic sie wszechwiedza? Z mojej strony koniec - kto madry, ten wyciagnie wnioski. Ja juz wszystko na ten temat napisalem.

W kazdym razie - z pewnoscia wiele osob bedzie Ci wdziecznych za te informacje - czlowiek zawsze sie uczy! :)

Pozdrawiam wszystkich z odrobina pokory w sobie i Ciebie tez, Remku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPLEMENT: (od nieocenionej osoby :oops: )

Who Is Eligible for Medicaid?  

Many groups of people are covered by Medicaid. Even within these groups, though, certain requirements must be met. These may include your age, whether you are pregnant, disabled, blind, or aged; your income and resources (like bank accounts, real property, or other items that can be sold for cash); and whether you are a U.S. citizen or a lawfully admitted immigrant. The rules for counting your income and resources vary from state to state and from group to group. There are special rules for those who live in nursing homes and for disabled children living at home.  

Your child may be eligible for coverage if he or she is a U.S. citizen or a lawfully admitted immigrant, even if you are not (however, there is a 5-year limit that applies to lawful permanent residents). Eligibility for children is based on the child's status, not the parent's. Also, if someone else's child lives with you, the child may be eligible even if you are not because your income and resources will not count for the child.  

Slowa nie ma o tym, ze rodzice dostaja jakokolwiek opieke na trwale... TYLKO dziecko. Kartek na jedzenie tez nie dostaje sie w nieskonczonosc i nie na KAZDY produkt. Nikt nie da pieluch dla dziecka, nikt nie da ubranek dla dziecka, a to tez kosztuje...

Pregnant Women  

Apply for Medicaid if you think you are pregnant. You may be eligible if you are married or single. If you are on Medicaid when your child is born, both you and your child will be covered.  

Porod bedzie pokryty - choc nie zawsze w 100%, bo jest to zalezne od stanu i bardzo czesto nie pokrywaja np. rachunkow za anestezjologa - ale tak jak jest napisane - Medicaid nalezy sie kobiecie w ciazy, a nie takze caly czas po ciazy... Medicaid pokrywa koszty porodu, ale nie opieki medycznej nad kobieta przez caly czas pobytu w USA....

Nigdzie nie ma tez powiedziane, ze w kazdym szpitalu dostaniesz polskiego tlumacza - to, ze w jednym byl, nie znaczy ze bedzie w kazdym...

Length of Parti[beeep]tion: WIC is a short-term program. Therefore, a parti[beeep]nt will "graduate" at the end of one or more certification periods. A certification period is the length of time a WIC parti[beeep]nt is eligible to receive benefits. Depending on whether the individual is pregnant, postpartum, breastfeeding, an infant, or a child, an eligible individual usually receives WIC benefits from 6 months to a year, at which time she/he must reapply.

To pomoc krotkoterminowa czyli kartki na jedzenie dostaje sie przez pewien czas ( z pewnoscia nie do momentu az dziecko skonczy 21 lat).

Nie KAZDY moze dostawac WIC, bo bardzo czesto zapotrzebowanie jest tak duze, ze WIC nie ma juz funduszy dla kazdego i jest to wyraznie zaznaczone na ich web site - to ze jedna osoba dostala WIC nie znaczy, ze na 100% dostanie inna, dlatego nie mozna mowic kazdemu, zeby przyjechal i rodzil dzieci za darmo, bo dostanie tu wszystko, bo moze to nie byc wcale prawda...

Waiting List/Priority System: Sometimes WIC agencies do not have enough money to serve everyone who needs WIC or calls to apply. When this happens, WIC agencies must keep a list, called a waiting list, of individuals who want to apply and are likely to be served. WIC agencies then use a special system, called a Priority System, to determine who will get WIC benefits first when more people can be served. The purpose of the priority system is to make sure that WIC services and benefits are provided first to parti[beeep]nts with the most serious health conditions such as anemia (low blood levels), underweight, history of problems during pregnancy.

Nie mam wiecej pytan. :smt028

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zgadzam się z tym co napisałeś ale nie do końca, ja nie pisałem że wszystko jest w nieskończoność, mogłem faktycznie dopisać że jest ograniczone czasowo.

I nie oszukuje nikogo i nie jestem złodziejem, płace podatki, a to że istnieją takie możliwości, jest wynikiem tego że państwo woli umożliwić taki proceder, aby szpital czy przychodnia mogła otrzymać pieniądze z budżetu niż mieć dług u obywateli na setki tyś. dolarów który nigdy nie zostanie spłacony.

Nie myśl że to okradanie innych, w Polsce tak, ale Ameryka przygotowała się na to, i jeżeli by nie chcieli to by na to nie pozwolili.

Siemka

Pozdrawiam Ciebie i innych czytelników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...