Skocz do zawartości

Utracona green card!


Rekomendowane odpowiedzi

sorki, a jednak wracam jeszcze raz, ponizej co na powyzszej stronie sie mozna dowiedziec na ten temat, uwazam to strone za najlepsza jaka do tej pory znalazlam:-)

"Jesli pozostajesz poza USA ponad rok, a w tym czasie nie dostales jeszcze reentry permit, musisz ubiegac sie o specjalna wize imigracyjna jako powracajacy rezydent w konsulacie US w twoim kraju. Aby otrzymac te wize musisz pokazac ( udowodnic ) konslowi, ze twoja nieobecnosc w Stanach byla tylko tymczasowa, I ze miales naprawde wazne poowdy, ktore zatrzymaly cie w swoim kraju ( moze tu byc przydatny np. list od lekarza, ze ty badz ktorys z czlonkow rodziny mial problemy ze zdrowiem ). Jesli nie bedziesz mial dobrego powodu ( wytlumaczenia ) faktu, ze nie byles w stanie wrocic do Stanow w ciagu roku, wtedy mozesz latwo stracic ‘zielona karte‘."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozliwe jest staranie sie o przywrocenie statusu. Trzeba po prostu zlozyc o to wniosek. Koszt rozpatrzenia wniosku to 300-400$ na stronie ambasady jest dokladny cennik dla "powracajacych rezydentow". Nie wiem jakie sa wymogi ale raczej nalezaloby posiadac jakis sensowny powod ktory zdecydowal o pozostaniu poza usa.

Nie wiem w praktyce jak to wyglada czy jezeli nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony to dostajemy tak jak od poczatku wizy imigracyjne, czy tez od razu zielona karte. W kazdym razie mozliwosci o staranie sie o przywrocenie statusu rezydenta istnieja.

Ps. Status rezydenta w teorii traci sie po pobycie dluzszym niz 1 rok poza USA ( jezeli nie posiadamy bialego paszpotu ktory wydluza ten okres do dwoch lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem zdarza sie, ze wpuszcza tyle, ze moga jej cofnac w ogole Green Card kiedy bedzie sie starala o obywatelstwo... samo wpuszczenie jej do USA nie oznacza, ze nie bedzie miala w przyszlosci klopotow, na przyklad podczas nastepnej podrozy badz odnawiania Green Card (moga jeje nie wydac nowej)... 9 lat poza USA uznawane jest juz za permanent residence outside the USA - ludzie, ktorzy sa 3 lata poza USA maja bardzo duze problemy a co dopiero ktos kto byl tyle czasu.

Re-Entry Permit

Lawful Permanent Residents (green card holders) use re-entry permits to re-enter the U.S. after travel of one year or more. For LPR’s returning to the U.S., re-entry permits are generally valid for two years from the date of issuance of the re-entry permit. The LPR should apply for this benefit before leaving the U.S.

Conditional residents use re-entry permits to re-enter the U.S. after travel of one year or more. For conditional residents returning to the U.S., re-entry permits are generally valid for two years from the date of issuance of the re-entry permit or until the date the conditional resident must apply for the removal of conditions, whichever comes first. The conditional resident should apply for this benefit before leaving the U.S.

The Bureau does not extend re-entry permits. See Section 223 of the Immigration and Nationality Act.

Please note that a re-entry permit does not guarantee admission into the U.S. Aliens with re-entry permits are still subject to the inspection process at the port of entry. It is also important to note that travel outside of the U.S for more than one year will under most circumstances break the continuous residence requirement for later naturalization purposes. Travel for over 6 months may break the continuous residence requirement. See Section 316 (:D of the Immigration and Nationality Act.

A teraz najwazniejsze: kiedy mozna stracic Green Card:

Maintaining Permanent Residence

Maintaining Permanent Residence You may lose your permanent residence status if you commit an act that makes you removable from the United States under the law in section 237 of the Immigration and Nationality Act. If you commit such an act, you may be brought before the immigration courts to determine your right to remain a Permanent Resident.

You may be found to have abandoned your permanent resident status if you:

   * Move to another country intending to live there permanently.

   * Remain outside of the US for more than one year without obtaining a reentry permit or returning resident visa. However in determining whether your status has been abandoned any length of absence from the US may be considered, even if it is less than one year.

   * Remain outside of the US for more than two years after issuance of a reentry permit without obtaining a returning resident visa. However in determining whether your status has been abandoned any length of absence from the US may be considered, even if it is less than one year.

   * Fail to file income tax returns while living outside of the US for any period.

   * Declare yourself a “nonimmigrant” on your tax returns.

z tego co widac to twoja znajoma spelnia kilka z powyzszych punktow....tak wiec moze byc niemile zaskoczona kiedy dostanie wezwanie do immigration court.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma ważna GC to to może smiało jechać moja znajoma nie była 9lat i teraz ja normalnie wpuścili

Zdania tej osoby to juz kompletnie nie rozumiem widac ze osoba niedoinformowana po pierwsze GC jest wazna przez cale życie ( osoby posiadajacej ) i nie wierze za bardzo czy po takim dlugim okresie wpuscili twoja znajoma , cos mi tu śmierdzi. A powracajac do mamy tej panny co zamiescila temat to sa pewne niejasności:

wyjechala po 14 miesiacach do Polski i po 6 miesiacach nie wrocila do USA

To w koncu ile ta twoja matula przebywala poza USA bo napisalas ze nie powrocila po 6 miechach a przeciez mogla po roku czyli jeszcze kolejne pol roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC jest wazna przez cale życie ( osoby posiadajacej )

otoz nie do konca tak jest - Green card jest wydawana na 10 lat - po tym czasie trzeba ja odnowic /do ostatecznej decyzji USCIS czy przyznadza ci nastepna GC zachowujesz status rezydenta/ - czy dostaniesz odnowiona GC .... a to juz zalezy od roznych czynnikow.

Kiedys byly GC bez daty waznosci - ale juz to zmienili a tym samym moga sie wyrazniej przyjrzec historii rezydenta z ostatnich 10 lat kiedy ktos odnawia/stara sie o wydanie nowej GC. Czas na sprawdzenie rezydenta- do 12 miesiecy (czasem dluzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania tej osoby to juz kompletnie nie rozumiem widac ze osoba niedoinformowana po pierwsze GC jest wazna przez cale życie ( osoby posiadajacej ) i nie wierze za bardzo czy po takim dlugim okresie wpuscili twoja znajoma , cos mi tu śmierdzi

Ja ciebie też nie rozumiem i widzę że nie masz pojęcia pisząc że GC jest ważna całe życie!

Wiem jedno że troche źle napisałem jej GC kiedy leciała do USA Była już nieważna miała jedynie ważny biały paszport. Teraz już dostała nową GC na 10 lat i kończy robić obywatelstwo albo już zrobiła!

Znam jeszcze kilka takich przypadków i wiem że oni nie mają tego jak sprawdzić

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miała jedynie ważny biały paszport

jesli ktos ma wazny bialy paszport to nie ma problemu z wlotem....

kończy robić obywatelstwo albo już zrobiła

obywatelstwa sie nie robi - obywatelstwo sie otrzymuje kiedy sie zda egzamin i spelnia sie okreslone warunki... A sam egzamin trwa maksymalnie 20 minut wiec nie bardzo rozumiem jak ktos moze " konczyc robic obywatelstwo".

Wiem jedno że troche źle napisałem

nie troche zle tylko CALKIEM zle... bo to co napisales wczesniej to zupelnie co innego niz to co napisales teraz...

Teraz już dostała nową GC na 10 lat

jesli wleciala na bialym paszporcie to nie jest dziwne, ze dostala nowa GC..

wiem że oni nie mają tego jak sprawdzić

a ja wiem cos zupelnie ale to zupelnie innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...