Skocz do zawartości

Zawód A Zielona Karta


Daro32

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz nawiążę do mojego pierwszego pytania:

Podobno jest potrzebne dwuletnie doświadczenie w jakimś zawodzie, czy moja dwuletnia praktyka (nie praca) kwalifikuje mnie do otrzymania zielonej karty?

Bo jeżeli nie no to chyba nie ma sensu nawet próbować.

PS.: Dzięki "andyopole" za pomoc

Juz Ci kilka osob napisalo, ze zgodnie z tym co napisales kwalifikujesz sie z uwagi na szkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci kilka osob napisalo, ze zgodnie z tym co napisales kwalifikujesz sie z uwagi na szkole.

Chyba się nie rozumiemy, bo z tego co mi wiadomo to jeżeli ktoś nie ma dwóch lat doświadczenia w zawodzie to i tak zielonej karty nie dostanie nawet jak zostanie wylosowany. Pomimo ukończonej szkoły średnie czy wyższej. I tu moje pytanie: czy to prawda i czy zamiast pracy praktyka zawodowa też się liczy? Myślę, że teraz lepiej zadałem to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy, bo z tego co mi wiadomo to jeżeli ktoś nie ma dwóch lat doświadczenia w zawodzie to i tak zielonej karty nie dostanie nawet jak zostanie wylosowany. Pomimo ukończonej szkoły średnie i czy wyższej. I tu moje pytanie: czy to prawda? Myślę, że teraz lepiej zadałem to pytanie.

I po raz setny: to jest wymagane jesli nie masz wyksztalcenia sredniego. Ty masz, wiec wymog dwoch lat Cie nie dotyczy.

Czytales w ogole instrukcje loterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto z instrukcji :

"Uczestnik musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych zgodnie z jedną z podanych opcji: • musi posiadać pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej); LUB • dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych."

Link - http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_Polish.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...