Jump to content

SuperTraveller

Użytkownik
 • Posts

  665
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

4,262 profile views

SuperTraveller's Achievements

Rezydent FORUM

Rezydent FORUM (2/2)

66

Reputation

 1. Brawo @szaman widocznie Twoje oddanie sprawie polegające na odliczaniu dni do ogłoszenia wyników zostało dostrzeżone i docenione przez osoby odpowiedzialne za loterię Długo czekałem aż wieloletni członek forum zostanie wylosowany, jest jeszcze trochę nadziei dla forumowych marzycieli.
 2. Podobnie jak @Aplikant1984 kolejny raz od 2012 roku ujrzałem "HAS NOT BEEN SELECTED" Niestety nie mogę się pocieszyć tak jak niektórzy forumowicze stwierdzeniem, że "Polska to fajny kraj" bo uważam wręcz przeciwnie i dodatkowo jak najbardziej odczułem skutki obecnego kryzysu. Nie udało mi się znaleźć kraju w Europie w którym bym chciał zamieszkać na stałe więc pozostaje aplikowanie tak długo aż się uda. Albo chociaż jakaś praca tymczasowa w USA abym zobaczył na własne oczy jak tam się żyje i być może wyleczył się z tej niezmiennej chęci zamieszkania tam (a może wręcz przeciwnie). Do zobaczenia w analogicznym temacie za rok...
 3. Jeżeli główną motywacją jest odłożenie pieniędzy to moim zdaniem USA jest kompletnie bezsensownym wyborem. Można dużo łatwiej i niższym kosztem przenieść się gdzieś w obrębie UE.
 4. Temat własnej nieruchomości jest bardziej zniuansowany niż Ci się wydaje. "Najwyższy odsetek mieszkańców posiadających mieszkania i domy odnotowano w Rumunii (96,8 proc.)Na przeciwległym biegunie znalazły się państwa członkowskie UE, w których tylko ponad połowa ludności jest właścicielami mieszkań: Niemcy (51,4 proc.) i Austria (55 proc.), a następnie Dania (62,2 proc.), Francja (64,4 proc.), Wielka Brytania (65 proc.) i Szwecja (65,2 proc.)." Czy to oznacza, że przeciętny Rumun zarobi na mieszkanie szybciej niż Amerykanin czy Polak? I jak myślisz skąd Polacy biorą na nie pieniądze o ile nie jest to kredyt? Wiesz, że Polacy mają presję na posiadanie własnej nieruchomości i mamy ich więcej niż mieszkańcy wielu bogatych państw europejskich? Czytając to forum mam wrażenie, że w niejednym kraju 3-go świata żyje się lepiej niż u wuja Sama. No koniec - nie wiem czemu mnie stale obrażasz, staram się być uprzejmy a już forum mnie uświadomiło, że jestem "dziecinnym dzieciakiem". Źródło - https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/wskazniki-ekonomiczne/73-proc-polakow-mieszka-we-wlasnych-mieszkaniach-bez-kredytu/
 5. Ech... to ja się poddaję. Chodziło mi o to, że Twój życiorys czy stan posiadania dóbr materialnych odzwierciedla może kilka-kilkanaście procent społeczeństwa. Mnie interesuje perspektywa większości.
 6. Jeżeli ja piszę jak dzieciak to Ty tym bardziej. W końcu sparafrazowałem Twoje własne słowa. Odmawiasz mi prawa do wypowiadania się na temat USA bo tam nie mieszkam, to ja odmawiam Ci tego samego prawa w odniesieniu do Europy. Teraz rozumiesz co mam na myśli? Jeżeli tylko osoby mieszkające w danym kraju mogą wypowiadać się na jego temat to należałoby ograniczyć to forum wyłącznie do użytkowników którzy udowodnią, że przebywają w Stanach i niech piszą sami ze sobą. Twoje słowa dodatkowo potwierdzają moje twierdzenie - "studia we Francji, firma męża, mieszkanie w Warszawie". Nie masz pojęcia o życiu przeciętnego człowieka w Europie, nie z własnego doświadczenia bazując na tym co piszesz. To dość ironiczne. O sprawach dotyczących dzieci się nie wypowiem bo ich nie posiadam ani nie planuję (tak, są takie osoby!). Według ekspertów koszt wychowania dziecka wynosi tyle co zakup mieszkania - https://www.zachod.pl/107703/ile-kosztuje-wychowanie-dziecka-w-polsce-eksperci-wyliczaja/ Ubezpieczenie zdrowotne i chorobowe to obecnie 4200 PLN z moich rocznych zarobków, pieniądze których nie mam a mógłbym mieć. Ponadto w związku z COVIDem służba zdrowia przestaje powoli istnieć. Fajnie, że tam gdzie mieszkasz trzeba posiadać dwa samochody, w Polsce auto to dobro luksusowe i bardzo wielu ludzi nie stać na jego kupno ani utrzymanie (15-sto letnie trupy z 300k przebiegu się nie liczą). Temat mieszkań również jest trudny bo jest ich zdecydowanie za mało, a te które są dostępne kosztami wynajmu dość mocno wykraczają poza faktyczne zarobki. Pokój w Gdańsku potrafi kosztować więcej niż 50% minimalnego miesięcznego wynagrodzenia. Kolejne władze nie radzą sobie z tym problemem. Nie unoszę się, mój poprzedni post był pisany z przymrużeniem oka, może gdybym dowalił więcej emotikonek to byłoby to bardziej oczywiste. I męczy mnie już pisanie po raz setny, że wcale sobie nie wyobrażam życia w USA wyłącznie w różowych barwach. Kilka lat na emigracji w różnych państwach Europy dawno pozbawiło mnie złudzeń, że znajdę raj na ziemi. "że wszyscy tu sobie żyją jak pączki w maśle w usa a psioczą i już zapomnieli jak w PL jest.." Takie zjawisko faktycznie istnieje w psychologii, kiedy wyjeżdżamy, po jakimś czasie zaczynamy postrzegać ojczyznę w różowych barwach - więcej do znalezienia w internetach.
 7. No i mamy następnego eksperta życia w Europie który nie żyje w Europie.... @Roelka v.2 W tym konkretnym momencie skupiłem się akurat na tym aspekcie. Nie znaczy to przecież, że tylko pod tym kątem oceniam ewentualne zyski i straty. A zarzucanie komuś dziecinności jak najbardziej brzmi jak uszczypliwość. Tak oto podsumowując mamy podręcznikowy przebieg dyskusji na temat emigracji z PL do USA na tym forum. Jest osoba która przeciwstawia się stałym bywalcom głoszącym niemal wyłącznie negatywne opinie na temat USA. Po chwili forumowa elita zlatuje się na żer i padają komentarze o nie mieszkaniu w Stanach, zieleńszej trawie u sąsiada (zapominają, że to działa w obie strony), o tym, że właściwie mamy w kraju poziom życia taki, iż emigracja z powodów finansowych to abstrakcja itd. Kółko wzajemnej adoracji miażdży głupca który miał czelność mieć inne zdanie i ów głupiec nierzadko staje się ex-forumowiczem. Następuje błoga cisza, aż pewnego dnia gównoburza wybucha ponownie i karuzela szczęścia kręci się od nowa. Dziękuję za uwagę.
 8. Ja się zgubiłem bo nie rozumiem czego Ty nie rozumiesz. Jak wyjadą do UK czy Szwecji to im się polepszy finansowo ale jak wyemigrują do USA to już im się nie polepszy bo tam trudniej się dostać? Zwykle tą (tu chwile szukałem lepszego słowa aby nie urazić, jednak nie znalazłem) bzdurę do tematu wrzuca @katlia ze swoim wyidealizowanym obrazem Europy. Ja myślałem, że z moich zarobów jest odciągana składka na służbę zdrowia a tu okazuje się, że jednak lekarza mamy w PL za free. Do tego dochodzi coraz większa liczba ludzi korzystających z prywatnej opieki zdrowotnej bo to co np. przysługuje na NFZ u dentysty to jakaś parodia. Ale takie rzeczy mogą umykać kiedy patrzy się na sytuację w kraju z daleka. Starzejesz się, myślałem, że odpiszesz jako pierwszy. Odnośnie cytatu to mi się w głowie nie mieści jak mogłeś coś takiego napisać i jaki poziom życia miałeś w Polsce, że nie rozumiesz, że większość potencjalnych emigrantów polepszyłaby swoją sytuację finansową emigrując do US. Jak to można w ogóle negować? Czyżbyśmy nagle zrównali się poziomem życia z zachodnią Europą? Nie mieszkam w Stanach, ale z informacji które znam od lat wynika, że siła nabywcza przeciętnej wypłaty jest tam podobna lub nawet większa od tej w Anglii. A tu już mogę wypowiadać się z własnego doświadczenia i wiem, że musiałbym zarabiać w Polsce dużo więcej niż minimalna krajowa aby osiągnąć siłę nabywczą minimalnej wypłaty w Anglii. I na koniec odniosę się jednak to uszczypliwości z posta @Roelka v.2 - nie rozpatruję emigracji wyłącznie pod kątem finansowym, gdyby tak było to nigdy bym do PL nie wrócił a jednak tu jestem.
 9. Nie jestem w żadnym stopniu zaskoczony tym w jakim kierunku potoczyła się dyskusja. Jak zawsze czytający mogą się dowiedzieć, że w USA za wszystko trzeba płacić a w PL najwidoczniej to samo jest za darmo. @MeganMarkle Będąc uprzejmym wypraszam sobie bezpodstawne sugerowanie, że kiedykolwiek uważałem Stany za jakąś ziemię obiecaną. Z tego co się orientuję wyjechałaś stosunkowo niedawno, sam wyjeżdżam za granicę od wielu lat i spędziłem poza PL ich łącznie kilka. Daruj sobie więc takie sugestie bo traktujesz mnie w ten sposób jak kolejnego marzyciela który myśli, że wyjazd jest niemal równoznaczny z trafieniem do raju. A z Polski ludzie wyjeżdżają głównie z powodów finansowych więc ostatnie zdanie z Twojego posta jest błędne. Wszystko inne powinno być oczywiste dla każdego kto przeanalizuje to z czym może wiązać się emigracja. Wniosek po obserwacji forum jest taki, że ludzie którzy mieli w Polsce ponadprzeciętne zarobki nie zrozumieją punktu widzenia tych którzy należeli w PL do najliczniejszej grupy z zarobkami które nie pozwalały na życie na dobrym poziomie.
 10. Rzadko kiedy na tym forum widuję posty takie jak @ajlo19 Nie wiem jakie trzeba mieć zarobki w Polsce aby pogorszyć swoją sytuację materialną wyjeżdżając na Zachód. Chyba nawet nie znam osobiście ludzi którzy mają po wyjeździe gorzej finansowo niż mieli w PL. Przy medianie w okolicach 2800-3000 PLN zdecydowana większość wyjeżdżających odetchnie z ulgą pozbywając się stresu związanego z nie do końca domykającym się budżetem. Ludzie którzy mają duże dochody zwykle tak chętnie nie emigrują. Tymczasem czytając to forum mam wrażenie, że oprócz inżynierów, naukowców i profesorów nie ma tu tak zwanych "zwykłych" ludzi, zaś forumowicze w PL mieli od 10k w górę i teraz im tak ciężko... Być może mój post wywoła kolejną gównoburzę, ale nie mam już zamiaru brać w niej udziału. Jest to zresztą jeden z powodów dla których rzadko loguję się na tym forum w ostatnich latach.
 11. Wysyłam zgłoszenia od lat i takich problemów dotychczas nie miałem. Mimo trudności poszło wczoraj przez Operę.
 12. Kiedyś wysyłałem korzystając z Chrome'a lub FireFox'a i też było wszystko OK. Jak kolejna próba zakończy się zwięchą po kliknięciu submit to spróbuje z inną przeglądarką.
 13. 2 x nie udało się wysłać zgłoszenia przez Operę i 1 x przez Edge. Daję sobie spokój na kilkanaście najbliższych godzin...
 14. Chciałem skorzystać z ich narzędzia ale wychodzi na to, że wykadruję zdjęcie jak zawsze w Light Roomie.
 15. Zainstalowałem, zezwoliłem tej witrynie na używanie Flash'a i dalej ściąga mi jakiś plik - FIG_cropper.
×
×
 • Create New...