Jump to content

SuperTraveller

Użytkownik
 • Content Count

  646
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60

About SuperTraveller

 • Rank
  Rezydent FORUM

Recent Profile Visitors

3,864 profile views
 1. @ajlo19 Jestem zaskoczony, że po przeprowadzce z PL dziwi Cię brak odpowiedzi na aplikację o pracę. Przecież w kraju to norma. Co do języka to w UK większość Polaków zna angielski słabo lub co najwyżej na średnim poziomie, takich co siedzą po kilkanaście lat i ledwo dukają również trochę poznałem. Tobie powinno być łatwiej bo nie będziesz spotykać rodaków na każdym kroku. W Anglii jest naprawdę ciężko odciąć się od języka polskiego. Co do metod nauki to ja polecam dosłownie wszystko : kursy, seriale, nauka samodzielna w domu, czytanie po angielsku itd. A najważniejszy jest kontakt z żywym językiem.
 2. Dzięki, wymagania znam, to nie jest moja pierwsza loteria Zwyczajnie to ustawienie proporcji przysporzyło mi trochę problemów. Ustawiłem na 1:1, umożliwiło to ustawienie rozdzielczości na 600x600 i zdjęcie nie wygląda na zniekształcone, więc chyba wszystko jest w porządku. Teraz pozostaje już tylko zaaplikować ten 8 czy 9 raz...
 3. Też chodziłem do fotografa przez długie lata. Teraz wolę nauczyć się czegoś nowego i zaoszczędzić kilka PLN. W programie do obróbki zdjęć mam do wyboru różne proporcje obrazu. Kwadrat to będzie 1:1?
 4. Jest tu na forum fotograf? Zrobiłem zdjęcie samodzielnie, chcę zmienić jego rozdzielczość do 600x600 ale taka operacja zmienia proporcje obrazu i w rezultacie wychodzę mocno zniekształcony. Ma ktoś sposób na obejście tego? Skorzystałem już z załączonego PhotoTool ale tak mi masakruje jakość, że jestem niemal pewien dyskwalifikacji gdybym takie zdjęcie załączył. Też tak macie?
 5. Nie raz zarzucasz to innym ale tym razem sam nie przeczytałeś zacytowanego fragmentu ze zrozumieniem. Odpowiedź na zadane pytanie jest w nim zawarta.
 6. Loteria ma tę jedną zaletę, że łapie się na udział w niej niemal każdy. Jeżeli zostanie zlikwidowana a na jej miejsce zostanie wprowadzony system jak w Kanadzie czy Australii to emigracja do Stanów będzie czymś ekskluzywnym jedynie dla wąskiego grona wybrańców. Jaki procent społeczeństwa miałby wtedy szansę? Kilka, może kilkanaście procent? Trzeba uderzyć do Trumpa aby udział w loterii mogły brać tylko państwa będące sojusznikami USA, w końcu większej dywersyfikacji już im nie potrzeba
 7. Jest taka aplikacja na telefon która symuluje losowanie w loterii wizowej na podstawie szans dla konkretnego kraju. No i tak sobie losuję i raz wygrywam to za 40 a to za 100 razem. A teraz co będzie z pozycji osoby która bierze udział w loterii już chyba 7 czy 8 lat : - z osób już zarejestrowanych na forum zostanie wylosowane od 0 do maksymalnie kilku - zacznie się wysyp osób które zarejestrują się już po tym jak zostali wylosowani - pierdyliard pytań o to samo, na które odpowiedziano również pierdyliard razy Wiadomo, że szanse są nikłe, jednak dzisiejszy dzień będę przeklinał przez co najmniej kilka następnych bo robię się już za stary na ułożenie sobie życia za oceanem. Ponadto nie wiadomo czy loteria będzie jeszcze istniała a nawet jeśli to czy Polska nie zostanie z niej wkrótce wykluczona ze względu na przekroczenie dopuszczanej liczby emigrantów z danego kraju w ciągu ostatnich 5 lat.
 8. Słabo znasz to forum, tutaj w 80% przypadków US dostaje srogie lanie w porównaniach do Europy
 9. Rozumiem to zdanie tak, że Twój wygląd na zdjęciu nie może zostać w żaden sposób zmieniony. Poprawienie tła powinno być OK. Sam zamierzam zrobić sobie zdjęcie do loterii i podbić jasność tła.
 10. Z tym "nikt" to akurat trochę zakłamywanie rzeczywistości. Jest pełno ludzi którzy pracują w PL na czarno, bez ubezpieczenia i jak im się przydarzy wypadek w pracy to też są w doopie.
 11. To tak oczywiste, że aż o tym zapomniałem Dzięki za przypomnienie, bo o niskiej sile nabywczej polskiej wypłaty to już mało kto tutaj pamięta. Ja krytykuję gloryfikowanie polskiej/europejskiej służby zdrowia. A pisanie, że my czegokolwiek bronimy sprawia, że aż mi ręce opadają, tyle razy już napisałem, że jest wręcz przeciwnie, że już nie wiem co mogę więcej zrobić. W Polsce są prywatne uczelnie które też nie są tanie jak na polskie realia... Co do emerytur... Tutaj są one tak głodowe, że wielu emerytów nawet nie stać na wykupienie leków... I teraz pomyśl, że z byle jaką angielską czy amerykańską emeryturą możesz zamieszkać w tanim kraju z ciepłym klimatem. A gdzie przeniesie się Polak mając 1500 PLN emerytury?
 12. Były tu przypadki osób które zrobiły zdjęcia samodzielnie, zostały wylosowane i mieszkają obecnie w US. Myślę, że zaryzykuję, zastanawia mnie jedynie czy rozjaśnienie tła może zostać automatycznie wykryte i być podstawą do odrzucenia aplikacji.
 13. Ja o tym wiem od dawna, nie trzeba mi tego powtarzać. To co się dzieje wokół opieki zdrowotnej w Stanach jest chore. Koniec, kropka. Jednak trzeba być ostrożnym by nie przesadzać w drugą stronę odnośnie służby zdrowia w PL. Polacy wydają 40 mld PLN rocznie na prywatne leczenie i raczej nie robią tego bez powodu - https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/polacy-wydaja-co-roku-40-mld-zl-na-prywatne-leczenie-pomoc,2566996,4199 Widocznie darmowa/niedarmowa służba zdrowia jest daleka od zadowalającego poziomu. No i w tych wszystkich naszych rozważaniach należy pamiętać o różnicy w zarobkach między USA a PL. Gdyby przyjąć 2000 PLN netto za wynagrodzenie w okolicach którego mieści się większość ludzi w Polsce daje nam to 530 USD według dzisiejszego kursu. Sam chodzę do dentysty prywatnie, na NFZ jest straszna bieda jeżeli chodzi o dostępność rodzajów świadczeń, jakość materiałów (np. plomb), czas oczekiwania na wizytę a także dość często podejście do pacjenta. Przykładowo na NFZ przysługuje rocznie jedno usuwanie kamienia z jednego łuku. Jeżeli chcecie mieć pakiet all inclusive tj. usuwanie kamienia nazębnego + piaskowanie + polerowanie + fluoryzacja to już trzeba iść prywatnie i płacić z własnej kieszeni.
 14. Żeby nie było nudno to i ja mam w tym roku głupie pytanie odnośnie zdjęć. Zamierzam wykonać je samodzielnie i zastanawiam się czy podbicie jasności tła (poprzez korekcję ekspozycji albo użycie samego suwaka highlights) w programie graficznym jest dopuszczalną obróbką? Przeczytałem nowe instrukcje odnośnie zdjęć i wynika z nich, że jedyny dopuszczalny retusz to korekcja efektu czerwonych oczu. U profesjonalnego fotografa nie ma problemu bo idealnie białe tło uzyskuje się już w trakcie robienia zdjęcia dzięki profesjonalnemu oświetleniu, nie wiem czy bawią się oni później w programie graficznym aby ten efekt dodatkowo wzmocnić...
×
×
 • Create New...