Jump to content

Zawód A Zielona Karta


Recommended Posts

Witam. Mam kilka pytań na temat zielonej karty:

- jeżeli skończyłem szkołę zawodową 3 letnią w tym 2 lata praktyk w zawodzie mechanik pojazdów samochodywych i szkołę średnią z maturą to czy kwalifikuję się do ew. otrzymania zielonej karty

-jeżeli w tym roku wezmę udział w losowaniu do loterii wizowej DV-2017 to czy w przyszłym roku mogę wziąść udział w loterii DV-2018 mimo tego że losowania do DV-2017 jeszcze nie było?

-znajomy powiedział mi, że jeżeli wypełnię formulaż i wezmę udział w najbliższym losowaniu to nawet jeśli nie zostanę wylosowany to nie muszę ponownie wypełniać formulaża bo automatycznie biorę udział w kolejnych losowaniach. Czy to prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

1) Pod względem zawodu chyba nie (to trzeba by sprawdzić, czy Twój zawód się kwalifikuje), ale masz średnie wykształcenie, a to już jest minimum wymagań do wzięcia udziału w losowaniu. I możesz brać udział na podstawie wykształcenia.

2) Możesz brać udział co roku. Nic nie dzieje się automatycznie i co roku trzeba wypełnić aplikację, jeśli chce się brać udział w losowaniu.

Link to comment
Share on other sites

- Czyli jeżeli mój zawód by się niekwalifikował to o zielonej karcie mogę pomażyć?

- Czy ukończone kwalifikacyjne kursy zaodowe też mają znaczenie?

(Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych), (Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych układów pojazdów samochodowych)

Link to comment
Share on other sites

Z ciekawości zapytam- czy po ukończeniu szkoły zawodowej, ukończone wieczorowe czy tym podobne liceum też się liczy? Pamiętam, że była kiedyś taka dyskusja na forum, ale jednoznacznej odpowiedzi chyba nie było...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz nawiążę do mojego pierwszego pytania:

Podobno jest potrzebne dwuletnie doświadczenie w jakimś zawodzie, czy moja dwuletnia praktyka (nie praca) kwalifikuje mnie do otrzymania zielonej karty?

Bo jeżeli nie no to chyba nie ma sensu nawet próbować.

PS.: Dzięki "andyopole" za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...