Skocz do zawartości

Spotkanie Z Konsulem


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Telefon ma być wyłączony przed wejściem na teren ambasady/konsulatu. Przy wejściu ochrona obiektu zabierze go od Ciebie i dostaniesz numerek boksu, w którym telefon będzie czekać na Ciebie kiedy skończysz już spotkania.

Czy obecnie w Konsulacie, w Krakowie również istnieje możliwość zostawienia wyłączonego telefonu u ochrony ? Trafiłem na starsze posty gdzie ludzie pisali, że musieli zostawić telefon w depozycie poza Konsulatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

niestety, na podstawie tych informacji uważam ze nie wróci Pan do kraju, uważam że jedzie pan tam do pracy,

to wszystko na dziś, do widzenia

I nikt mi nie powie ze ci ludzie co pracuja w konsulacie maja ogolne pojecie o zyciu, bo kto by chcial jechac no USA i zapierniczac na czarno za kilka dolcow jak moze legalnie pracowac w UK czy Irlandi. Tych ludzi na prawde powinno sie edukowac.

Jak juz wiele razy mowile, wedlug mnie cale te "odmowy" to tylko czysty biznes jako iz oplata za spotkanie z "konsulem" jest bezzwrotna. Jak by nie bylo oplaty lub konsulat zwracal by kase to pewnie bylo by inaczej.

Sasiad miesiac temu polecial do NYC z zona synem i jego dziewczyna na 1 tydzien na wycieczke. Oczywiscie wszyscy sa brytyjczykami i nie musieli isc po wize i za nia placic. Jestem ciekaw czy w danej sytuacji jak by byli Polakami to czy w konsulacie takowa wize by dostali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt mi nie powie ze ci ludzie co pracuja w konsulacie maja ogolne pojecie o zyciu, bo kto by chcial jechac no USA i zapierniczac na czarno za kilka dolcow jak moze legalnie pracowac w UK czy Irlandi. Tych ludzi na prawde powinno sie edukowac.

Jak juz wiele razy mowile, wedlug mnie cale te "odmowy" to tylko czysty biznes jako iz oplata za spotkanie z "konsulem" jest bezzwrotna. Jak by nie bylo oplaty lub konsulat zwracal by kase to pewnie bylo by inaczej.

Sasiad miesiac temu polecial do NYC z zona synem i jego dziewczyna na 1 tydzien na wycieczke. Oczywiscie wszyscy sa brytyjczykami i nie musieli isc po wize i za nia placic. Jestem ciekaw czy w danej sytuacji jak by byli Polakami to czy w konsulacie takowa wize by dostali ?

zdziwilbys sie. przejrzyj to forum - srednio kilka razy w mcu pojawia sie ktos, kto zastanawia sie jak zagadac w konsulacie zeby dostac wize turystyczna i wyjechac tam do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze "przegladac" forum bo wiec ze tak sie zdarza, ale jak sie ktos uprze to nic mu sie nie zrobi. Mowie o tym ze nie nalezy generalizowac i zakladac ze kazdy Polak co chce odwiedzic USA na wizie turystycznej to zaraz chce tam pracowac na czarno.

To tak samo jak mowic ze kazdy muzelmanin to jest terrorysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze "przegladac" forum bo wiec ze tak sie zdarza, ale jak sie ktos uprze to nic mu sie nie zrobi. Mowie o tym ze nie nalezy generalizowac i zakladac ze kazdy Polak co chce odwiedzic USA na wizie turystycznej to zaraz chce tam pracowac na czarno.

To tak samo jak mowic ze kazdy muzelmanin to jest terrorysta.

W tym momecie generalizyjesz Ty, mowiac ze osoby z konsulatu nie maja pojecia o zyciu w Europie....

Jak czekalam w kolejce po wize imigracyjna (ok 2h) to na kilkadziesiat osob ktore sie przewinely przez sekcje wiz nieimigracyjnych rzadko kto odchodzi z kwitkiem. a osoby ktore nie dostawaly wizy z reguly byly przy okienku duzo dluzej niz pozostali petenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wytlumacz mi dlaczego kolega ktory zalozyl ten watek nie dostal wizy ? Czym on sie rozni od swoich rowiesnikow w np UK ktorzy lataja sobie co roku do USA na tygodniowy pobyt ?

Moze tym ze "niektorzy" Polacy chca pracowac na czarno w USA. Czesc brytyjczykow tez chce, i Australijczykow i Francuzow. Wiem z doswiadczenia bo mieszkalem legalnie w USA przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...