Skocz do zawartości

jeszcze troche o F1


Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie powiedzmy ze jush zmienie to j1 na f1 ale wiem ze oni tej f1 nie wbijaja do paszportu i jesli chcialbym pojechac do polski np na swieta to musze sie starac w ambasadzie o wize do paszportu

byl ktos moze w takiej sytuacji? bo cz da sie to wszystko zalatwic jadac np tylko na 2 tyg? no i jak to wszystko wyglada w tej ambasadzie bo wszedzie jest duzo napisane odnosnie starania sie o wize w polsce ale co jesli beda ja mial ale nie w paszporcie?

po prostu nie wyobrazam sobie swiat spedzonych poza polska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nie wyobrazam sobie swiat spedzonych poza polska:)

To prawda, do najprzyjemniejszych rzeczy do nie nalezy. Ja ostatnie swieta spedzilam w USA, z dala od domu i Rodziny, bez znajomych, ktorzy albo wyjechali, albo nie swietuja Wigilii (w USA glowny dzien to Boze Narodzenie), opalajac sie, sluchajac koled, pijac wino i ryczac jak bobr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
sluchajcie powiedzmy ze jush zmienie to j1 na f1 ale wiem ze oni tej f1 nie wbijaja do paszportu i jesli chcialbym pojechac do polski np na swieta to musze sie starac w ambasadzie o wize do paszportu

byl ktos moze w takiej sytuacji? bo cz da sie to wszystko zalatwic jadac np tylko na 2 tyg? no i jak to wszystko wyglada w tej ambasadzie bo wszedzie jest duzo napisane odnosnie starania sie o wize w polsce ale co jesli beda ja mial ale nie w paszporcie?

a co tam niby pisza?

ja to czytalem...

jedyne co tam jest napisane to to ze jak sie pojedzie do polski to trza sie starac o wize do paszportu w ambasadzie usa

i ja tak wlasnie zrobie

ale cz mi dadza to inna sprawa...

masz wyraznie napisane, ze latwiej jest zmienic status w USA, natomiast to, ze bedziesz mial zmieniony status i wrocicsz do Polski NIE gwarantuje ci wbicia wizy w paszport i wtedy nie wrocisz do USA. Czy duzo jest takich przypadkow? Baaaardzo wiele. I czesto sa to osoby, ktore studiuja tu nie w jakiejs podrzednej szkolce, ale na universytecie czy w college i nie dostaja wizy w Polsce mimo, ze ucza sie w USA juz 2, 3 lata.

Czy da sie wszystko zalatwic w 2 tyg.? Moze sie i da, ale gwarancji nie masz, bo musialbys miec juz wczesniej wizyte w ambasadzie/konsulacie ustalic zanim wrocisz do Polski, a i na paszport czeka sie kilka dni. I jeszcze musisz pamietac, ze konsulat moze chciec zweryfikowac dane szkoly i to moze zajac tez kilka dni (zwlaszcza jesli jest to nie szkola typu college czy uniersity).

Sam fakt, ze masz zmiane statusu zrobiona w USA nie wplywa ani dodatnio ani ujemnie na fakt wydania ci badz nie wizy w Polsce.

Na ten temat bylo juz kilka artykulow w prasie polonijnej gdzie opisywano wlasnie sytuacje kiedy wiele osob nie powrocilo juz z Polski kiedy wyjechali na Swieta czy na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale co oni im tam mowili w tej ambasadzie?

moze nie mieli wystraczajaco$$$albo cos innego?

no tak poprostu nie dali im wizy?q***a!!! wiedzialem ze mozna za brak albo nadmiar usmiechu nie dostac turystycznej no ale bez przesady...sorki ale ja tego nie kumam! przeciez chodzi im w tym wszystkim o to zeby pokazac ze mimo wszystko nie zamierza sie zostac w usa na stale, ze sie ma wiezy z polska...

NO WIEC WLASNIE WRACAM, CHOCIAZ WCALE NIE MUSZE I I TAK BEDE LEGALNIE W USA!!!NA SWIETA!!!DO POLSKI!!! DO RODZINY!!! DO DZIEWCZYNY!!! A ONI CO TAK PO PROSTU MI NIE DADZA WIZY???

przeciez to powinien byc argument za a nie przeciw...ehhhh...chore to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale co oni im tam mowili w tej ambasadzie?

moze nie mieli wystraczajaco$$$albo cos innego?

no tak poprostu nie dali im wizy?q***a!!! wiedzialem ze mozna za brak albo nadmiar usmiechu nie dostac turystycznej no ale bez przesady...sorki ale ja tego nie kumam! przeciez chodzi im w tym wszystkim o to zeby pokazac ze mimo wszystko nie zamierza sie zostac w usa na stale, ze sie ma wiezy z polska...

NO WIEC WLASNIE WRACAM, CHOCIAZ WCALE NIE MUSZE I I TAK BEDE LEGALNIE W USA!!!NA SWIETA!!!DO POLSKI!!! DO RODZINY!!! DO DZIEWCZYNY!!! A ONI CO TAK PO PROSTU MI NIE DADZA WIZY???

przeciez to powinien byc argument za a nie przeciw...ehhhh...chore to jest...

Nie wiem czy warto ryzykować. :roll:

Chyba bedzie lepiej jak twoja dziewczyna przyleci do ciebie na świeta, bo szkoda naprawde bedzie jak nie dadzą ci wizy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...