Skocz do zawartości

Zmiana Statusu A Wiza Studencka


Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram sie w polowie czerwca do Stanow na 3 miesiace. Lece na wizie turystycznej, bo jade na wakacje + chcialabym dowiedziec sie co nieco o szkolach tam (college) i jesli mi sie ogolnie Stany spodobaja to chcialabym zapisac sie tam na uczelnie. Ogolnie jestem studentka 1 roku studiow dziennych w kraju europejskim (nie Polska), w Stanach mam rodzine, ktora bylaby moim sponsorem (jesli chodzi o college). Hipotetycznie zakladajac, ze bede chciala tam sie uczyc, poszlabym na semestr wiosenny, ktory zaczynalby sie jakos w styczniu-lutym. I teraz tak: polece na turystycznej w polowie czerwca, jesli wbije mi pobyt na 6 ms to bedzie ona obowiazywala do polowy grudnia. Pytanie od kiedy obowiazywalby mnie status studenta? Od momentu kiedy zaczynalabym studia? Czyli np. styczen-luty? Czy musialabym wtedy wyjechac w czasie kiedy konczy mi sie turystyczna czy jak to funkcjonuje?

Czytalam cos, zeby mowic na granicy, ze jest sie prospective student, ale mam pewne obawy co do tego. W konsulacie pytali sie mnie o studia, wszystko jest odnotowane. Nie byloby to dziwne, ze studentka juz na innej uczelni wjezdza na turystycznej i mozliwe, ze podejmie studia w Stanach? Juz chyba sobie sama wymyslam, ale czytajac niektore posty na tym forum mam juz obsesje, ze moge zrobic cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...