Skocz do zawartości

zamkniecie konta bankowego w USA...


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jak to jest z zamykaniem konta bankowego w USA.Wracam na poczatku pazdziernika di Polski a konto mam w banku Wachovia.Placi sie podobno jakas kare czy cos jesli zamykasz przed uplywem 3miesiecy.Ten bank jest tylko na wschodnim wybrzezu( siedze w NY) a ja pod koniec wrzesnia planuje jechac ze znajomymi do Californii wiec zaczynam myslec jak sie wziac za TO,czy np. mozna to zrobic przez neta itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja mam ciagle otwarte konto (bo mam tam troche kasy) ale jak moj chlopak chcial zamknac to babka to odradzila, bo musialby za to zaplacic a tak zostawil sobie 10$ i ma spokoj. ponoc jak zostawisz 5$ to po jakims czasie sami Ci zamkna konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konto w Citizen Bank. Przy zakladaniu konta babka od razu mnie zapytala kiedy wracam do domu, poniewaz dwa tygodnie przed wyjazdem musze powiedziec im co chce zrobic z pieniedzmi- czy przelac na konto w Polsce czy tez wyciagnac wszystko w gotowce. Ale nie wiem czy bede musiala placic za zamkniecie konta jakby co. Jeszcze nie wiem co zrobie. jak myslicie: przelac na konto (ale chyba po przelaniu bede miala zlotowki na koncie nie dolary co?) czy wyciagnac cala kase i przywiezc ze soba w "kieszeni"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto slyszal o zamknieciu konta w USA z Polski?

Nie da sie. :cry: Niestety. W ogole nie mozna zadnych transakcji robic z Polski, moge tylko korzystac z karty i wyplacac kase z bankomatu ale dalej mam tam amerykanski adres itp. Nie moglam go zmienic bo nie moglabym zrobic przelewu do Polski i monitorowac przez internet stanu konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie: przelac na konto (ale chyba po przelaniu bede miala zlotowki na koncie nie dolary co?) czy wyciagnac cala kase i przywiezc ze soba w "kieszeni"?

Poproś Mame albo kogs zaufanego o założenie konta dolarowego, polecam ING, przelej kase (ja zaplacilam 30$) i juz :) Tylko od razu mowie: jak ja przelewalam to babce sie nie zgadzala ilosc cyfr i musiala innej babce telefonicznie numer mojego polskiego rachunku dyktowac. kasa byla na drugi dzien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A ja mialam niezle przeboje z Bank of America.Przed powrotem do Polski zlecilam u menagera przelanie mojej kasy na konto dolarowe moich rodzicow. Facet poprosil mnie tylko o numer konta, swift code banku w Polsce i o bank korespondujacy. Jak sie okazalo po 2 tyg kiedy pieniedzy jeszcze nie mialam bank korespondujacy zamienil moje dolary na zlotowki (wiec juz bylam do tylu na kasie). Wiec juz zeby z powrotem na dolary nie zamieniac podalam im numer konta zlotowkowego. I ciagle czekalam i dzwonilam do baknu. Za jakis czas okazalo sie ze pieniedze mi nie przychodza bo bledny jest numer IBAN (nr konta zapisany w formacie miedzynarodowym), tylko oni mnie na poczatku o IBAN nie pytali tylko po prostu o account number. Wiec menager stwierdzil ze to juz za dlugo trwa (miesiac) i poprosil by pieniadze wrocily na moje 2 konta w usa. Oczywiscie po kolejnej zamianie waluty. Ale sie wyklocilam i pokryli mi roznice ktora stracilam z powodu slabego kursu dolara. Tak wiec pozostalo mi wybranie kasy przez bankomat ale z tym tez mam problem bo po pierwsze dolar jest teraz bardzo slaby a po drugie mam w usa 2 konta i jak wkladam moja karte tu do bankomatu to nawet nie mam opcji wyboru konta, wiec nie wiem skad mi kase sciagnie. Poczekam, albo az dolar bedzie mocniejszy albo jak mi sie uda wrocic do usa. (miejmy nadzije za pol roku). Mam do was pytanko: czy sluszeliscie aby obcokrajowiec nie mogl miec konta bankowego w usa przebywajac w innym kraju? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze jak to jest w suntrust bank

-przelew pieniedzy do polski 50 dolarow dla kwoty ponizej 10tys. dolarow

-zamkniecie konta 25 dolarow

-konto nalezy zamknac przed powrotem do polski, w przeciwnym wypadku groza jakies konsekwencje ale pani nie chciala mnie oswiecic jakie

zeby nie zostac obciazonym kosztami zmakniecia konta najlepiej zostawic jakas mala kwote(5$) a po 6 miesiacach mozna konto zamknac przez neta i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...