Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tej jesieni wybieram się do USA na wizie turystycznej. Chciałabym kupić od razu bilet w dwie strony, żeby uniknąć ewentualnego wypytywania na lotnisku czy innych problemów. Chciałabym też zostać w USA jak najdłużej: mam rodzinę w Chicago i Arizonie oraz chciałabym zorganizować sobie długą podróż. Czy jeżeli kupię bilet powrotny tak aby mój pobyt trwał do 6 miesięcy to urzędnik na lotnisku w USA widząc mój bilet powrotny bez problemu wbije mi pozwolenie pobytu na 6 miesięcy? Dodam że byłaby to moja pierwsza wizyta w USA, chwilowo nie pracuję więc chciałabym wykorzystać ten czas na podróż. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

tej jesieni wybieram się do USA na wizie turystycznej. Chciałabym kupić od razu bilet w dwie strony, żeby uniknąć ewentualnego wypytywania na lotnisku czy innych problemów. Chciałabym też zostać w USA jak najdłużej: mam rodzinę w Chicago i Arizonie oraz chciałabym zorganizować sobie długą podróż. Czy jeżeli kupię bilet powrotny tak aby mój pobyt trwał do 6 miesięcy to urzędnik na lotnisku w USA widząc mój bilet powrotny bez problemu wbije mi pozwolenie pobytu na 6 miesięcy? Dodam że byłaby to moja pierwsza wizyta w USA, chwilowo nie pracuję więc chciałabym wykorzystać ten czas na podróż. Dzięki za odpowiedzi.

Na ile zadeklarowalas pobyt podczas rozmowy w konsulacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że we wniosku o wizę wpisywałam ok. 1 miesiąc, ale było to już jakiś czas temu i wtedy też pracowałam więc nie spodziewałam się dostać dłuższego urlopu. Nie pamiętam czy na rozmowie konsul o to pytał, raczej interesowała go moja praca i cel wyjazdu.

Wbija Ci pewnie na 6 miesiecy, ale poniewaz podalas 1 miesiac zawsze na wjezdzie moze to wyjsc. Mozesz to wytlumaczyc, ale brak pracy jest tu problemem. Mozesz kupic bilet flex na miesiac i przebookowac na nowa date lub kupic bilet na 6 m-cy i liczyc na to, ze nie bedzie problemu.

Ja chyba bym wybral opcje numer 1, bo przynajmniej masz czyste sumienie na wjezdzie. Kupisz na 6 m-cy bez flex-a i bedziesz musiala kupic nowy bilet jak dostaniesz krotszy pobyt, a juz na wjezdzie jest rozbieznosc odnosnie tego co powiedzialas w konsulacie a biletem. Nie dostaniesz tu jednoznacznej odpowiedzi, bo tu byly juz rozne historie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...