Jump to content
Sign in to follow this  
mags92

W&t I Koniec Studiów

Recommended Posts

Witam,

Pisałam już wczesniej (w odpowiednim do tego miejscu na forum) o moich planach na wyjazd na wizie turystycznej do USA na 4 miesiące. Zakładając hipotetycznie ze sie uda wrócę do Polski na początku kwietnia.

Skończyłam studia w zeszłym roku (zdałam wszystkie egzaminy) ale sie nie obroniłam. Co na mojej uczelni (nie wiem jak inne) było równoznaczne z ,,poprawianiem seminarium". To z kolei wiąże sie z tym, ze teoretycznie wciąż jestem stydentka. Legitymacja, status student, wszystko jest. Nie muszę po praz kolejny zdawać przedmiotów, jedynie zaliczyc seminarium. A obronić mogę sie zarówno teraz jeszcze w 2016 jak i w przyszłym roku.

Tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy będąc w takiej sytuacji i biorąc pod uwagę ewentualny pobyt w stanach na wizie turystycznej w zimie umożliwia mi wyjazd na w&t w 2017 roku?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

     

Zeby dostać wize j1 ktora to uprawnia do wyjazdu na w&t musisz pokazać w konsulacie indeks z zaliczonym semestrem zimowym, czyli jesli bedziesz miała zaliczone te seminarium to bedziesz mogła wyjechać. Ja wyjeżdżałam na kamp po obronie i wyglądało to tak samo jak w latach poprzednich, ale pózniej wiem ze chyba cos sie zmieniło i pisali z agencji maile o kontakt osób ktore sie bronią w danym roku i kończą studia, chyba musieli cos ekstra donieść/wypełnić ale nie dam sobie głowy uciąć bo mnie to nie dotyczyło. Najlepiej bedzie jak napiszesz do agencji ktora organizuje wyjazdy tego typu i zapytasz. Jednak pomijając te kwestie bardziej zastanawiałabym sie nad ewentualnym pytaniem konsula o twój pobyt turystyczny, mi to z daleka śmierdzi bo pobyt 4miesieczny w USA w trakcie studiów nawet jesli ma sie do zaliczenia tylko jeden przedmiot nie wyglada zbyt korzystnie, aczkolwiek wize j1 nie jest jakos trudno dostać. Sprobowac możesz, ale jak bedzie to loteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...