Jump to content

W&t I Koniec Studiów


Recommended Posts

Witam,

Pisałam już wczesniej (w odpowiednim do tego miejscu na forum) o moich planach na wyjazd na wizie turystycznej do USA na 4 miesiące. Zakładając hipotetycznie ze sie uda wrócę do Polski na początku kwietnia.

Skończyłam studia w zeszłym roku (zdałam wszystkie egzaminy) ale sie nie obroniłam. Co na mojej uczelni (nie wiem jak inne) było równoznaczne z ,,poprawianiem seminarium". To z kolei wiąże sie z tym, ze teoretycznie wciąż jestem stydentka. Legitymacja, status student, wszystko jest. Nie muszę po praz kolejny zdawać przedmiotów, jedynie zaliczyc seminarium. A obronić mogę sie zarówno teraz jeszcze w 2016 jak i w przyszłym roku.

Tutaj pojawia sie moje pytanie. Czy będąc w takiej sytuacji i biorąc pod uwagę ewentualny pobyt w stanach na wizie turystycznej w zimie umożliwia mi wyjazd na w&t w 2017 roku?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Zeby dostać wize j1 ktora to uprawnia do wyjazdu na w&t musisz pokazać w konsulacie indeks z zaliczonym semestrem zimowym, czyli jesli bedziesz miała zaliczone te seminarium to bedziesz mogła wyjechać. Ja wyjeżdżałam na kamp po obronie i wyglądało to tak samo jak w latach poprzednich, ale pózniej wiem ze chyba cos sie zmieniło i pisali z agencji maile o kontakt osób ktore sie bronią w danym roku i kończą studia, chyba musieli cos ekstra donieść/wypełnić ale nie dam sobie głowy uciąć bo mnie to nie dotyczyło. Najlepiej bedzie jak napiszesz do agencji ktora organizuje wyjazdy tego typu i zapytasz. Jednak pomijając te kwestie bardziej zastanawiałabym sie nad ewentualnym pytaniem konsula o twój pobyt turystyczny, mi to z daleka śmierdzi bo pobyt 4miesieczny w USA w trakcie studiów nawet jesli ma sie do zaliczenia tylko jeden przedmiot nie wyglada zbyt korzystnie, aczkolwiek wize j1 nie jest jakos trudno dostać. Sprobowac możesz, ale jak bedzie to loteria.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...