Jump to content

Ponowny Powrót Do Usa Na Gc


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie dotyczące powrotu do USA. Jesteśmy szczęśliwcami DV 2016. Przebywaliśmy w stanach od 7.06 do 10.08 wyszło w sumie 65 dni w tym czasie załatwiliśmy wszystkie potrzebne dokumenty, prawo jazdy, bank itp.. aby zacząć życie w USA. W paszporcie mamy pieczątkę do 6.06.2017 a GC przyszły miesiąc po naszym wylocie z USA na adres w stanach. Chcemy już na stałe wylecieć do USA w 2017 i tu jest moje pytanie czy aby utrzymać GC musimy przebywać w USA pełny rok kalendarzowy czyli 65 dni z 2016 i minimum 300 dni w 2017 bo musielibyśmy wlecieć ponownie na terytorium USA najpóźniej 7 Marca 2017 i czy wlecimy ponownie na pieczątce czy musimy posiadać GC bo mamy możliwość przesłania ich do Polski. Czy ktoś wie jak to dokładnie wygląda ze strony formalnej z utrzymaniem GC bo nie chcemy przekombinować i ją utracić bo zależy nam na powrocie do USA.

Link to comment
Share on other sites

Piszemy na forum i...

Macie juz karty to tego nie powinno sie przesyłać lecz życie pokazuje ze ludzie dostają GC przez pocztę -kuriera.

Na granicy pokazuje się pieczątkę w paszporcie jak nie masz GC w ręku lub jak masz to GC. Lepiej pokazać kartę bo przy pieczątce można miec dłuższe sprawdzanie lecz nie musi.

Możesz być parę dni w USA i tak latać raz rok i tzw utrzymasz GC. Tylko ze teraz urzędnicy przy takich częstych podróżach mogą skierować sprawę do Sadu aby odebrać GC.

Ten czas co byliście to Wam się skasuje co do obywatelstwa i jak wrócicie to zaczynać od początku z czasem do obywatelstwa.

I teraz raz taki pobyt ujdzie. Częste podróże i dłuższe i będą problemy na granicy

Pamiętaj na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Tak dokładnie wiem że ten czas co przebywaliśmy skasuje się nam i wszystko od początku. Tylko fakt że będziemy przebywać poza USA więcej niż 6 miesięcy i jak to jest z tym ponownym wjazdem raczej bez problemu czy czekają nas pytania ? Przy pierwszym przylocie ogólnie byli w szoku na granicy że my jesteśmy z loterii :)) Mamy sporo dowodów na to że chcemy mieszkać w USA tj. umowa i stały adres w USA, prawo jazdy, SSn, konto bankowe to chyba raczej jest wystarczającym dowodem ;) oby :)) Tak jak pisałem zależy nam na powrocie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...