Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Chodze do CSI i skonczylam program Esl. Dzisiaj zmienilam program na skill building- SBA program. I moje pytanie jest takie, kiedy moge aplikowac o SSN I jakie dokumenty sa potrzebne? I jak to jest z tym numerem,czy on juz zostaje czy po prostu wraz ze skonczeniem szkoly on jest 'niewazny'? Dzieki z gory za odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, matynka_94 napisał:

Czesc wszystkim. Chodze do CSI i skonczylam program Esl. Dzisiaj zmienilam program na skill building- SBA program. I moje pytanie jest takie, kiedy moge aplikowac o SSN I jakie dokumenty sa potrzebne? I jak to jest z tym numerem,czy on juz zostaje czy po prostu wraz ze skonczeniem szkoly on jest 'niewazny'? Dzieki z gory za odpowiedz. 

Numer to numer - on nie ma jako takiej waznosci, do niczego nie uprawnia, dostaje sie go raz na zawsze. (Troche jak PESEL na przyklad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, matynka_94 napisał:

Ok, ale jak dostane Social Security number moge pracowac (nawet musze bedac na danym kierunku). I Czy po skonczeniu szkoly ktos sprawdza, ze np skoczylam szkole a nadal pracuje? ( Wiem ze wg prawa nie moge) ale czy to moze sprawdzic Dany pracodawca czy wystarczy mu ze mam SSN?

A na jakiej podstawie chcesz numer? Jeśli masz wizę studencką to szkoła przeważnie daje list uzasadniajacy aplikacje o SSN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matynka_94 napisał:

Mam status studencki. 

Jesli nie pracujesz dla szkoly to ten numer Ci nie przysluguje. Jesli potrzebny Ci zeby pracowac dla szkoly, to szkola w wystapieniu o SSN musi wziac udzial. Inaczej jesli pojawisz sie w SSS wysla Cie na drzewo. Nie wiem jak jest dzis, ale karty SSN wydane do F-1 i J-1 mialy adnotacje, ze potrzebna jest autoryzacja do pracy. Jesli zamierzasz pracowac nielegalnie, ale z nieswiadomym pracodawca, to przeciec odprowadzanie podatkow bedzie dla widoczne dla immigration... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matynka_94 napisał:

Ok, ale jak dostane Social Security number moge pracowac (nawet musze bedac na danym kierunku). I Czy po skonczeniu szkoly ktos sprawdza, ze np skoczylam szkole a nadal pracuje? ( Wiem ze wg prawa nie moge) ale czy to moze sprawdzic Dany pracodawca czy wystarczy mu ze mam SSN?

Oczywiście że może, poza tym patrz co wyżej napisał KaeR. SSN nie jest czymś co w jakikolwiek sposób jest związane z możliwością pracy.

Jest e-verify które cię odrzuci a na karcie będzie napisane valid for work with DHS authorization only.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, matynka_94 napisał:

Czyli po prostu bede na tym numerze mogla pracowac dotad, dokad bede chodzila do szkoly 

Jak juz mowilismy kilka razy, SSN nie ma nic wspolnego z mozliwoscia pracy. To jest numer identyfikacyjny. Nielegalnie mozesz pracowac bez SSN. Legalnie bedziesz mogla pracowac tak dlugo jak I-8 (albo I-18 czy cos z osemka, bo juz nie pamietam) jest wazne.

Bycie studentem nie ma zadnego znaczenia w Twoim pytaniu. Mozesz ten fakt pominac. Rownie dobrze mozesz byc tu na kracie rowerowej. To bedzie mialo znaczenie jesli a) pracujesz dla szkoly lub be) idziesz na OPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...