Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

potrzebuje malej porady. Jestem obecnie w USA w odwiedzinach u mojego chlopaka ktory jest Amerykaninem. Przylecialam w grudniu i planowalam zostac do polowy lutego tak jak zadeklarowalam w ambasadzie (pobyt 2 miesiace). Na lotnisku w SF dostalam jednak wize na 6 miesiecy i gdy moj chlopak sie dowiedzial... automatycznie przebookowal mi bilet na czerwiec. Stad moje pytanie, czy bede miala pozniej jakies problemy z ponownym wjazdem do USA jesli zostane dluzej niz zadeklarowalam w DS160?

Planujemy aplikowac o wize narzeczenska tak zebym mogla wrocic do USA w czerwcu 2018 juz jako jego narzeczona, po jego powrocie z misji wojskowej. Chcielibysmy wziac slub nawet teraz zeby sie nie rozstawac ale to chyba nie jest w 100% dobre rozwiazanie na wizie turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pierwsze pytanie, tak mozesz miec problemy z ponownym wjazdem przez zmiane zdania co do dlugosci pobytu. Mozesz ale nie musisz. Zalezy od urzednika na granicy.

Drugie pytanie, jesli nie przylecialas z zamiarem wziecia slubu to mozecie brac teraz slub i wyslac twoje papiery o zielona karte. Do Polski juz wracac nie musisz na zadne rozmowy w Ambasadzie. Jedyna rozmowe bedziesz miala o przyznanie zielonej karty, tu na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak ze on pracuje w Navy i ma te wszystkie niekontrolowane misje itp. Tak jak teraz, zabrali mi go na 3 tygodnie :D i jakos nie moge sobie wyobrazic ze mialabym go zostawic na rok :o wiadomo, jak bedzie trzeba to sie wytrzyma, ale wolalabym juz powoli ukladac sobie z nim zycie na powaznie, nie na wariackich papierach ze ja w PL a on w USA.

Czytalam gdzies ze slub na wizie turystycznej wiaze sie z czestymi kontrolami itp, ale moze fakt ze on jest wojskowym jakos nam to ulatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ci teraz te rozlaki przeszkadzaja, to ja bym sie dwa razy zastanowila nad slubem. Szczerze.

Od trzech lat jestem zona wojskowego i takie miesieczne czy dwu miesieczne wyjazdy to norma. Moj za pare miesiecy wyjezdza na 12 miesiecy.

Zadnych kontroli nie bedziesz miala. (no chyba, ze wasz zwiazek jest bardzo krotki i nie macie zadnych dowodow na to, ze nie jest to slub tylko dla zielonej karty) Jak macie duzo dowodow na prawdziwosc zwiazku a ty nie masz po co/nie chcesz wracac do Polski to bierzcie slub teraz. Po slubie mozecie bawic sie w AoS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy sie czas od slubu.

Liczy sie czas od wyslania papierow na Adjustment of Status (koszt obecnie to $1,225 ). Jesli twoja petycja zostanie zatwierdzona to dostaniesz zielona karte. Od dnia kiedy USCIS otrzyma twoja petycje powinnas dostac pozwolenie na prace i podroze po okolo 90 dniach.

edit: Zanim zapytasz, nie, nie wiem jak dokladnie wyglada proces AoS z turystycznej. Pewnie podobnie jak z narzeczenskiej, ale trzeba pewnie dodac jakies papiery. Ktos inny musi doradzic albo poszukaj na VJ http://www.visajourney.com/forums/forum/130-adjustment-of-status-from-work-student-amp-tourist-visas/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paulina Grudowska napisał:

Witajcie :)

potrzebuje malej porady. Jestem obecnie w USA w odwiedzinach u mojego chlopaka ktory jest Amerykaninem. Przylecialam w grudniu i planowalam zostac do polowy lutego tak jak zadeklarowalam w ambasadzie (pobyt 2 miesiace). Na lotnisku w SF dostalam jednak wize na 6 miesiecy i gdy moj chlopak sie dowiedzial... automatycznie przebookowal mi bilet na czerwiec. Stad moje pytanie, czy bede miala pozniej jakies problemy z ponownym wjazdem do USA jesli zostane dluzej niz zadeklarowalam w DS160?

Planujemy aplikowac o wize narzeczenska tak zebym mogla wrocic do USA w czerwcu 2018 juz jako jego narzeczona, po jego powrocie z misji wojskowej. Chcielibysmy wziac slub nawet teraz zeby sie nie rozstawac ale to chyba nie jest w 100% dobre rozwiazanie na wizie turystycznej.

My wlasnie dzisiaj wysłaliśmy papiery o K1, wjechałam na turystycznej pod koniec sierpnia, bilet powrotny miałam na 14 wrzesnia. Ale zostałam bo pieczątkę dostałam na 6mcy, chłopak sie oświadczył, plany sie zmieniły, zaczęły sie rozmowy o K1, szukanie wspolsponsora, kompletowanie. Poczekaj ze 3 miesiące to ci powiem czy zostaliśmy zaakceptowani, ale przypuszczam ze to ze mi sie zmieniły plany nie bedzie miało zbyt wpływu na proces K1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Patipitts said:

My wlasnie dzisiaj wysłaliśmy papiery o K1, wjechałam na turystycznej pod koniec sierpnia, bilet powrotny miałam na 14 wrzesnia. Ale zostałam bo pieczątkę dostałam na 6mcy, chłopak sie oświadczył, plany sie zmieniły, zaczęły sie rozmowy o K1, szukanie wspolsponsora, kompletowanie. Poczekaj ze 3 miesiące to ci powiem czy zostaliśmy zaakceptowani, ale przypuszczam ze to ze mi sie zmieniły plany nie bedzie miało zbyt wpływu na proces K1.

Wspolsponsora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...