Jump to content

Wakacyjny wyjazd z dziewczyną do jej babci. Pmocy !


Recommended Posts

Witam Wszystkich, jestem tutaj nowy :) Chciałbym Wam przedstawić moją sytuacje odnośnie wyjazdu do USA. Celem podróży jest miasto Harrison w New Jersy.

Mam 22 lata,jestem studentem 2 roku i wakacje planowałem wraz z moją dziewczyną,która również studiuje ( 3 rok+ od razu planuje zrobić magisterkę ) odwiedzić jej babcię,która jest na emeryturze. Z bliższych osób,które również przebywają za oceanem to jej chrzestny wraz z żoną, którzy legalnie tam przebywają i pracują.

Chciałbym zaznaczyć,że u babci był brat i kuzyn mojej dziewczyny, miało to miejsce około 8/9 lat temu. Oboje wrócili.

Ja nikogo nie mam w Stanach, i nikt z mojej najbliższej rodziny również nie był. Oboje we wniosku wymieniliśmy siebie,jako osoby towarzyszące oraz,że zatrzymujemy się u tej samej osoby,czyli babci. Naszym głównym celem jest spędzenie z nią czasu no i zwiedzanie. Nie mamy jeszcze ściśle określonych planów,ale mamy jeszcze równy miesiąc do wizyty w konsulacie,wiec na pewno sprecyzujemy nasz cel podróży. Mam jednak mały problem,ponieważ moja mama nie jest nigdzie zatrudniona,ponieważ wraz ze swoim partnerem prowadzą działalność (wynajem pokojów) ,która jest zarejstrowana na jego ojciec. A mój bilogiczny ojciec jest ubezpieczony w krusie ( jest rolnikiem :D ). Rodzice są po rozwodzie,a ojciec płaci alimenty . W wniosku zaznaczyłem,że wyjazd opłacają mi rodzic ( ja studiuje,ale otrzymuje stypendium) i teraz za bardzo nie wiem co mam powiedzieć podczas rozmowy,gdyby się spytali czym zajmują się rodzice. Proszę o jakąś pomoc i ogólną szanse otrzymania wizy w moim i mojej dziewczny przypadku. Pozdrawiam :)

 

Link to comment
Share on other sites

Macie 50.01% szans.

Jak sie spytaja co robia rodzice, to odpowiedz tak jak tutaj napisales: Tata rolnik. Mama prowadzi dzialalnosc gospodarcza....

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym zaznaczyć,ze również mam swoje oszczędności ,które odkładałem z dorywczych prac. Cz dobrym pomysłem jest wzięcie ze sobą wyciągu z mojego konta lub kopii umow/rozliczeń ? 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...