Skocz do zawartości

Strefa bezcłowa Lax-Waw-Waw-Kat


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie jak się ma strefa bezcłowa w Los Angeles (LAX) chodzi mi o zakup perfum ok 10 sztuk, cenowo zapewne będą tańsze niż w PL ale czy normalnie mogę je po zakupie wnieść do samolotu i potem  w Warszawie mam przesiadkę do Katowic. Czy wszystko mogę mieć przy sobie czy będą stwarzali jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupowac w strefie bezclowej perfumy i alkohol. Strefa bezclowa jest juz poza bramkami kontroli. Czasem te towary sa od razu dawane kupujacemu, czasem sa one przez obsluge sklepu przetrzymywane  i donoszone do wejscia do samoloty przed samym odlotem. W LA nie bedzie wiec zadnego problemu z zabraniem zakupow do bagazu podrecznego. Natomiast w Warszawie to juz inna sprawa. Zalezy czy przy przesiadce musisz jeszcze raz przejsc przez security. jesli tak, to nie mozesz miec plynow w pojemnikach wiekszych niz 4oz. tak wiec kupujac perfumy trzeba sprawdzic ich pojemnosc lub sie upewnic, ze przy przesiadce mozesz je przepakowac do bagazu ktory nadajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 24.03.2017 o 20:05, KrysiaK napisał:

Mozna kupowac w strefie bezclowej perfumy i alkohol. Strefa bezclowa jest juz poza bramkami kontroli. Czasem te towary sa od razu dawane kupujacemu, czasem sa one przez obsluge sklepu przetrzymywane  i donoszone do wejscia do samoloty przed samym odlotem. W LA nie bedzie wiec zadnego problemu z zabraniem zakupow do bagazu podrecznego. Natomiast w Warszawie to juz inna sprawa. Zalezy czy przy przesiadce musisz jeszcze raz przejsc przez security. jesli tak, to nie mozesz miec plynow w pojemnikach wiekszych niz 4oz. tak wiec kupujac perfumy trzeba sprawdzic ich pojemnosc lub sie upewnic, ze przy przesiadce mozesz je przepakowac do bagazu ktory nadajesz.

Jeśli będę wracał z LA - WAW to planuję zostać w strefie bezcłowej ( nie wychodzić z lotniska by nie przechodzić ponownie strefy security) - więc w tym wypadku perfumy jak i alkohol w podręcznym z LA powinien bez problemu lecieć ze mną dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Dla rozjaśnienia tematu i strefy bezcłowej:

-sama strefa w LAX jest uboga jeśli chodzi o sklepy już lepszą ofertę znajdziemy w Pyrzowicach KAT lub Okęciu WAW

-alkohol zakupiony w LAX otrzymujemy dopiero podczas wejścia na pokład przed samymi drzwiami po okazaniu paragonu.

- brak jakiejkolwiek palarni na lotnisku LAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...