Skocz do zawartości

B1/B2 mature UK student


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Troszke zaluje ze znalazlam to forum bo naczytalam sie tematow jak strasznbie to wize jest dostac:o. Wiem , ze to pewnie 1000 temat pod tytulem "Czy mam szanse?". wiec sprawa jest taka. Razem z moim mezem chcielibysmy odwiedzic NY w lutym badz kwietniu 2018 . 5, 6 dni. On wizy nie potrzebuje bo jest Brytyjczykiem. Mieszkamy w Anglii. Ja przebywam tu juz 14 lat. Z mezem znamy sie 10 lat a po slubie 8 . Przez caly moj pobyt pracowalam tutaj legalnie. W zeszlym roku zrezygnowalam z pracy aby rozpoczac tutaj studia. Zanim to zrobilam, pracowalam  jako finance officer przez 8 lat dla NHS, wczesniej jako support worker przez 6 lat. Zdrowie mojego meza pogorszylo sie znacznie przez ostatnie 2 lata dlatego rozwarzamy to wycieczke bo jestesmy swiadomi ze za kilka lat jego zdrowie (szczegolnie mobility) moze sie na tyle pogorszyc ze nie bedzie to mozliwe . Tylko taki teraz dylemat. W planach podroz miala sie odbyc za ok 2 lata jako moj graduation gift .  Mialam tez nadzieje, ze bede juz wtedy zatrudniona ponownie i bedzie lepiej udowodnic wiezy ? Jak juz wspomnialam naczytalam sie tych postow gdzie byly odmowy i teraz sie zastanawiam czy warto probowac jako student??? Dodam , ze maz pracuje wiec srodki na wycieczke beda, mamy 2 dzieci : 2 i 7 lat, hipoteke na dom etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odmowy byly,sa i będą i obojętnie czy wizy będą czy tez nie. NP Kanada odsyła ludzi z granicy a wiz nie ma od marca 2008 roku..

zawsze patrz na swoje życie oraz po co lecisz,co Cię trzyma w Anglii,jesteś na tyle dlugo ze masz język opanowany oraz uczysz się by iść dalej. Resztę zobaczysz na rozmowie.

jesli chodzi o mnie to idź bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcecie jechać za dwa lata to według mnie lepiej jest poczekać i aplikować o wizę jak będzie trochę bliżej do wyjazdu. Wiem że zazwyczaj dostaje sie wize na 10 lat ale co jak konsul was zaskoczy i da na rok? :P (ja np dostałam na bardzo krótki okres czasu) 

Generalnie według mnie szanse masz duże ale imo lepiej poczekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim ze odpowiedz. Postaram sie nie stresowac to wiza za bardzo. Jak moj maz mowi pewnie wiekszasc osob jest sklonna szukac tego forum aby  opisac swoje negatywne doswiadczenia niz pozytywne etc. (Tzn. Odmowe).

Zapomnialm dodac,ze ja nigdy nie bylam w USA, nie mam tam rodziny ani znajomych. Moj maz byl dwa razy jak byl "maly" na Florydzie na mx 2 tyg each time. Nie ma tam rodziny ani znajomych .

 Konsulat planuje odwiedzic dopiero w czerwcu z braku wolnego czasu. Mam jeszcze tylko male pytanie. We wniosku napisalam luty 2018 jako date wycieczki chociaz ten plan moze ulec zmiane tzn. Moze ona zostac przelozona na kwiecien tego samego roku. Czy bedzie to miec znaczenie? Czy wspomniec o tym na rozmowie? Czy pojedziemy w lutym czy w kwietniu zadecyduje miejsce moich praktyk ( wymaganie mojego degree) a dowiem sie gdzie zostalam przydzielona dopiero na poczatku pazdziernika tego roku. Mam nadzieje,ze miejsce moich praktyk da mi dyspense na tydzien podrozy .Od studentow z poprzednich rocznikow slyszalam,ze zazwyczaj nie ma problemu ale jest tez kilka firm co ma z tym problem wiec jesli akurat mi sie to trafi to pojedzemy w kwietniu po odbyciu praktyk. Zalezy mi na lutym bo to urodziny mojego meza , jednak jesli sie nie uda to tez nie bede plakac.

Wesolych Swiat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...