Skocz do zawartości

Internship/ PCT w Kanadzie?


anet

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlam pare szkol w kanadzie gdzie mozna sie zapisac na kursy glownie jezykowe. jest tam napisane rowniez ze jezeli jedzie sie na taki kurs ktory trwa mniej niz 6 miesiecy to nie trzeba sie starac o sudent autoryzation czyli jak rozumiem rodzaj wizy studenckiej a wystarczy jedynie wiza turystyczna. no i teraz moje pytanie czy to prawda ze jezeli powiedzmy zapisze sie na kurs np na 3 miesiace to wystarczy tylko visitor wiza czy nie?? na stronach ambasady nie znalazlam na to jednoznacznej odpowiedzi wiec moze ktos z forumowiczow wie?

dziekuje za odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a wiec tak , juz sie zdecydowalam na wyjazd do kanady, teraz ta gorsza sprawa mnie czeka a wiec zalatwianie papierkow wizy i td. i tak chcialabym wyjechc przynajmniej na rok ale wiem ze nie stac mnie na oplacenie kursu za rok tylko na jakies 2-3 miesiace wiec co mi adzicie czy latwo jest przedluzyc wize juz tam bedac na mniejscu czy jednak ood poczatku powinnam starc soie o wize studencka??? myslalam zeby sie teraz starac o normala wize turystyczna z potwierdzeniem ze szkoly jezykowej ze zostalam zaakceptowana na kurs na 2 miesace, a pozniej jak bedzie wszystko OK to juz na miewjscu chcialam sie starac o przedluzenie, czy to jest mozliwe ??? :oops:

poza tym nie mam nikogo w kanadzie wiec nie bede miala zaproszenia a jedynym punktem zaczepienia bedzie potwierdzenie przyjecia na kurs, no i wyciag z konta ,akt wlasnosci i wlasciwie tyle, czy mam szanse czy lepiej sobie glowy nie zawracac???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz duza szanse na wize turystyczna bo masz do czego wracac i stac Cie na oplacenie kursu..

oprucz oplacenia kursu musisz miec oplacone mieszkanie plus ubezpieczenie ,mozesz na miejscu przedluzyc sobie pobyt w Kanadzie ale wtedy musisz wykazac ze Cie stac na dalszy pobyt.

co do zaproszenia to nie jest wymagane ani tez ze masz kogos na miejscu,jedziesz sie uczyc i masz na to srodki to Ich bedzie interesowalo w Ambasadzie,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...