Skocz do zawartości

przedłużanie wizy studenckiej


jungar

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega wyjechał kiedyś z programu work & travel do USA i przedłużył sobie wize studencką tam na miejscu.

powiedział mi że potrzebne jest jedynie pismo że pracodawca nas potrzebuje O_O

Jakoś dziwnie to brzmi i mało realnie, nie wiem.. może kiedyś była taka możliwość a teraz się pozmieniało wszystko.

Swoją drogą może został nielegalnie i ściemnił. Hmm, jeśli ktoś sobie wyjedzie z takiego programu i postanowi sobie zostać trochę dłużej niż przewiduje to wiza... To ponosi jakieś konsekwencje oprócz oczywiście tych ze traci ubezpieczenie i wizę J1? chodzi mi o to czy płaci jakąś karę po powrocie, firmie która zorganizowała mu wyjazd ?

pytam z czytsej ciekawości, dgyż nie znam sie na przepisach.( i jestem ciekaw czy znajomy mi powiedział prawdę)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie placi sie zadnej kary. Jest sie po prostu nielegalnie, czyli mozna sie spodziewac, ze rychlo do USA sie nie wroci...

A kolega nie wiem co mial na mysli - przedluzyc niczego :) nie mozna, mozna zmienic status np. na F1, czyli pojsc do szkoly. Tylko ze wowczas papierka od pracodawcy nie potrzebowalby, bo nie moglby u niego pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Czy mozesz Chomiku mi powiedziec jak sie zalatwia taka wize studencka?

Teraz jestem na programie W&T i chcialabym zmienic status na wize F1, tylko nie bardzo wiem jak sie to zalatwia, czy np. musze sobie wybrac kierunek i szkole przed zlozeniem papierow do konsulatu i w ogole jakie dokumenty sa do tego potrzebne i gdzie sie to zalatwia?

Moze moje pytania sa glupie ale wynikaja z niewiedzy, bardzo bylabym wdzieczna za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...