Jump to content

Wiza turystyczna- Pytania


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się ubiegać o wizę do USA a nie bardzo wiem jakie mam szanse by ją dostać, gdyż...

-jestem kawalerem (zaręczonym), mieszkam z narzeczoną co prawda i jestem zameldowany, mieszkanie jest prawnie jej, razem spłacamy kredyt

-po zakończeniu pracy w Niemczech, jestem od pół roku oficjalnie bez pracy

-mam jakieś środki pieniężne w banku, które potwierdzą, że stać mnie na wyjazd

-mówię dość swobodnie w języku angielskim

-mam tu dwa samochody

-wiek 31 lat

-wiele podróżuje, głównie Europa, Emiraty, Egipt turystycznie jak i praca

 

Ile się czeka całkowicie na spotkanie w sprawie wizy?

Chodzi mi o to, że moja narzeczona raczej dostanie wizę (praca państwowa od wielu lat, mieszkanie na kredyt, cała rodzina tutaj), a ja niekoniecznie :) jak oceniacie moje szanse?:)

Chciałbym najpierw ja spróbować a jak mi się uda to moja druga połówka dołączy do mnie jeśli to kwestia dwóch tyg może miesiąca, po to by ona nie musiała na darmo wydawać 160usd bo sama tam nie chce jechać.

Opcja druga, że ja wraz z narzeczona tam pójdę o ile to możliwe i powiemy, że razem mieszkamy itd., że jako pasjonaci podróży chcemy zwiedzić stany.

Proszę o porady i opinie jak ktoś ma jakieś doświadczenia lub wiedzę w podobnych sytuacjach.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ty będziesz po wizę dostaniesz a Twoja partnerka nie i co wtedy? Pewne sa dwie sprawy na tym świecie reszta to różnie jest. Podejść razem ,nie mówić na rozmowie jakieś pieniądze a mam,pól roku bez pracy to czym się zajmujesz np pomocą w domu. Pasjonaci podróży nie wymieniają atrakcji turystycznych napisanych w przewodnikach i chcą coś innego zwiedzić co jest warte a malo opisane w książkach . Podejście osobno może różnie się skończyć,to tak jak by coś ukrywać a przecież nie macie co.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź i rady. Będziemy próbować razem:) Czy można tam wejść jako para czy każdy osobno musi wchodzić? No i czy jest możliwość by dostać oględziny w tym samym terminie bo kawałek drogi mamy do Krakowa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...