Skocz do zawartości

Wiza turystyczna, a zielona karta


lelaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, otóż w tym roku dostałam z mężem i córeczką wizę (my turystyczną i biznesową) córka turystyczną. Byliśmy na urlopie u rodziny w Stanach. Po powrocie dostaliśmy papiery do wypełnienia na wizę imigracyjną :). Jestem zielona w tym temacie, wiem, że to jest długi proces i nie wiem, czy chcę składać te papiery, raczej nie. Nie jest mi w obecnej sytuacji potrzebna zielona karta, bo mam wizę turystyczną na 10 lat, a nie wiąże swego życia ze Stanami. Wiem, że trzeba co pół roku przebywać w USA, ale nie wiem, czy aż pół roku, czy wystarczy np. miesiąc. Te papiery zostały złożone dawno temu przez rodzinę, ponieważ mamy tą możliwość otrzymania zielonej karty, ale zostały złozone po to, abysmy mogli jednorazowo odwiedzić ich (kilkakrotnie odmawiano nam przyznania wizy turystycznej). Liczyliśmy się z faktem, że później nie spełnimy wymagań i zostanie nam odebrany ten papier.

I jeszcze dwa pytania, czy powinniśmy otrzymać promesę do wizy, jeśli te papiery gdzieś tam były złożone? Mi coś chodzi po głowie, że nie. Zastanawiam się też, czy jeśli uzupełnię dane w aplikacji i prześlę, tym samym uruchamiając proces, to czy zostanie nam anulowana, odebrana, czy też unieważniona ta promesa? Jak to jest?

A może ktoś będzie zorientowany na tyle, że odpowie mi na następujące pytanie - czy mając wizę businessową można rozszerzyć swą działalnośc o Stany Zjednoczone? Tam również prowadzić biznes? Gdzieś coś takiego przeczytała, była to chyba wypowiedź prawnika i bardzo mnie to zaintersowało.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa pytania, czy powinniśmy otrzymać promesę do wizy, jeśli te papiery gdzieś tam były złożone?

nie ma nigdzie w prawie napisane, ze nie mozecie dosta promesy jesli sa zlozone dokumenty na wize imigracyjna - jest tylko napisane, ze osoby na ktore jest zlozona aplikacja na wize imigracyjna mala MALE/ZNIKOME sznase na otrzymanie promesy, ale w zyciu czesto sie zdarza, ze promese dostaja (tak jak Wy :) )

Zastanawiam się też, czy jeśli uzupełnię dane w aplikacji i prześlę, tym samym uruchamiając proces, to czy zostanie nam anulowana, odebrana, czy też unieważniona ta promesa? Jak to jest?  

nie zostanie wam promesa ani odebrana, ani anulowana ani uniewazniona :)

czy mając wizę businessową można rozszerzyć swą działalnośc o Stany Zjednoczone

pytanie z gatunku ciekawych: teoretycznie mozesz otworzyc biznes tyle, ze primo: bedziesz miala wiele problemow aby to zrobic bo na wizie biznesowej B1 nie mozesz dostac social security, secundo: nawet jesli by ci sie udalo ten biznes otworzyc to nie mozesz w nim pracowac, bo na wizie B1 nie dostaje sie pozwolenia na prace - trzeba by zmieniac wize np. na L , E itp. Czyli biznes mozna otworzyc - bo jest taka mozliwosc i wiele osob tak robi, tyle, ze potem osoby te w wiekszosci przypadkow zmieniaja wize i majac zalozony biznes sa w stanie udowodnic immigration, ze naprawde nalezy im sie taka czy inna wiza (np. E ) oraz tym samym pozwolenie na prace, numer social security itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, trochę się uspokoiłam. Zdecydowałam, że nie będziemy ubiegać się o wydanie nam zielonej karty. mam wizę. Pewnie bedę jeszcze chciała odwiedzić USA, bo bedąc tam na urlopie podobał mi się :) ale w tym celu przez najbliższe 10 lat mam taką mozliwość. Bałam się, że w związku z tymi papierami, przy kolejnym wjeździe do Stanów, urzędnik spojrzy sobie w swój mądry komputerek i powie, że przykro mu, ale nie możemy wjechać. Pozdrawiam.

Karina, a może orientujesz się, jak to jest: dostałam te papiery, z prośba o uzupełnieie podstawowych danych i odesłanie, jesli ich nie odeślę, to co będzie się działo w mojej sprawie z tą zieloną kartą? Oni przerzucą mnie na "koniec kolejki" czy też stanie się coś innego? Przepraszam, że to moje pytanie jest tak mało precyzyjne, ale uwierz nie interesowałam ię do tej pory tym tematem. Moja wiedza jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...