Skocz do zawartości

Wypożyczenie auta - rentalcars


Felek07

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałbym być przewrażliwiony ale:
- zwróćcie uwage na zapis z Alamo o uszkodzeniach przedniej szyby czy podwozia. (pokryjesz całkowity koszt naprawy)
A teraz wyobraźmy sobie wypadek czy stłuczkę - przednia szyba na bank ma szansę być zbita...
- poza tym - piszą tez o udziale własnym - zwróćcie na to uwagę !
- czytałem tez o tym (nie pamiętam gdzie w jakiejś relacji) że mimo iż miało być depozyt 0.00 $ i tak wypożyczalnia zablokowała środki...

Nie zrozumcie mnie źle - po prostu wszystko jest bo statystycznie nie mamy wypadków i oddajemy samochód cały. Ale co będzie jeśli? USA to słaby kraj na taki eksperyment :-)
Dlatego tak bardzo chciałbym mieć czarno na białym.

I teraz co ważne: mniejszym problemem jest depozyt jako taki - tylko ten nieszczęsny udział własny, który jak coś się wydarzy z nas ściągną..
Na ogół w innych krajach można wykupić zniesienie udziału własnego (Na Malcie np. na 10 dni kosztowało mnie ok 250 zł - co za spokój ducha myślę, że było warto...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat jest już bardzo stary, ale podobne pytania powtarzają się co jakiś czas na forum, a taka podpowiedź jeszcze nie padła, zatem:

Wiele osób korzysta i poleca wykupienie ubezpieczenia wkładu własnego w innej firmie. Dwie najpopularniejsze to:

https://www.icarhireinsurance.com/

https://www.worldwideinsure.com/car-hire-excess-insurance.php

Polega to na tym, że jeżeli co się wydarzy i wypożyczalnia będzie chciała pokryć koszty naprawy z waszej karty, to w/w ubezpieczenie zwraca Wam wszelkie poniesione koszty (łącznie z kosztem przewalutowania, czyli jeżeli macie kartę w PLN a szkoda jest rozliczana w USD to dostajecie zwrot dokładnie tylu PLN ile Wam ściągnięto z karty). Ubezpieczenie można wykupić na określoną ilość dni albo na cały rok, przy czym cały rok kosztuje w moim przypadku około 75 Euro. Jest jeszcze sporo dodatkowych plusów i kilka minusów, ale to już każdy musi sobie sam przeanalizować. Moim zdaniem warto i ja, w czasie swojego wyjazdu mam zamiar z tego skorzystać.

W przypadku posiadania takiego ubezpieczenia niektóre wypożyczalnie rezygnują z blokowania depozytu na karcie (ew. blokują tylko do wysokości wartości baku paliwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...