Skocz do zawartości

Przeprowadzka do NC


Virago

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wspaniala wolowina, swietna kuchnia meksykansko-latynoska, tajska, wietnamska i duzo hipsterskich, odwaznych restauracji typu "nouvelle"  - kuchnie europejsko-amerykanskie z nowoczesnymi akcentami. Duzy wybor, we wszystkich cenach. Moze nie tak duzy jak na Manhattanie lub w San Francisco -- ale mozna tu swietnie i roznorodnie jesc. Znajomi z Polski -- ktorzy sa swiecie przekonani ze amerykanie jedza syf -- nie mogli sie nadziwic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2018 o 02:14, americanstories napisał:

A to nasze rejony, mieszkamy tu od niespełna roku : ) jakbyś miał jakieś pytanka to śmiało. Udanej wycieczki !

Jakie miejsca poleciłbyś odwiedzić w bliższych lub dalszych okolicach raleigh? Pytam o atrakcje, które bedę też dobre dla 3letniego dziecka. Ja wypatrzyłem outer banks, nc zoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2018 o 19:48, Dread napisał:

Jakie miejsca poleciłbyś odwiedzić w bliższych lub dalszych okolicach raleigh? Pytam o atrakcje, które bedę też dobre dla 3letniego dziecka. Ja wypatrzyłem outer banks, nc zoo.

a dokladnie to:

 Smoky Mountains National Park +  Pisgah National Forest

Blue Ridge Parkway 

Chimney Rock.

Hatteras Island, Kitty Hawk (OBX)

Wilmington i USS North Carolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/18/2018 at 4:29 PM, katlia said:

Wspaniala wolowina, swietna kuchnia meksykansko-latynoska, tajska, wietnamska i duzo hipsterskich, odwaznych restauracji typu "nouvelle"  - kuchnie europejsko-amerykanskie z nowoczesnymi akcentami. Duzy wybor, we wszystkich cenach. Moze nie tak duzy jak na Manhattanie lub w San Francisco -- ale mozna tu swietnie i roznorodnie jesc. Znajomi z Polski -- ktorzy sa swiecie przekonani ze amerykanie jedza syf -- nie mogli sie nadziwic :lol:

No to zazdrościmy i musimy koniecznie wybrać się w Twoje rejony! :) u nas ze świeczką szukać dobrej kuchni, jak opisałem wcześniej mamy kilka punktów które lubimy odwiedzać i są sprawdzone, a tak to większość barów na jedno kopyto - fryty, burgery, pizza tak tłusta , że po dwóch kawałkach człowiek ma dość :) Więc Twoi znajomi musieliby zawitać do nas na Południe, żeby spotkać się ze swoimi oczekiwaniami wobec amerykańskiego stołu :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Dread said:

a dokladnie to:

 Smoky Mountains National Park +  Pisgah National Forest

Blue Ridge Parkway 

Chimney Rock.

Hatteras Island, Kitty Hawk (OBX)

Wilmington i USS North Carolina

Outer Banks obowiązkowo, poza tym powyższe brzmi jak dobry plan.Jak lubicie naturę to jeszcze Hanging Rock jest całkiem fajne i okolice Lake Norman. Nam osobiście podoba się w Charlotte , więc jak nie byliście to warto się przespacerować i np. zajrzeć do Nascar Hall of Fame - chłopaki mają co oglądać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, americanstories napisał:

No to zazdrościmy i musimy koniecznie wybrać się w Twoje rejony! 

Nie musza byc moje rejony. Po prostu wybierz sie gdziekolwiek poza poludniem USA. 

 

48 minut temu, americanstories napisał:

 Więc Twoi znajomi musieliby zawitać do nas na Południe, żeby spotkać się ze swoimi oczekiwaniami wobec amerykańskiego stołu :D 

 

Na cale szczescie, North Carolina (i wiekszosc poludnia) nie reprezentuja poziomu amerykanskiego stolu. Jest wiele rejonow gdzie je sie wysmienicie.

Ale sadze ze jezeli pojedziecie bardziej w te ciekawsze, mniej suburban miejsca w Research Triangle to znajdziecie dobre jedzenie, bo im bardziej swiatowi, wyksztalceni mieszkancy tym lepszy wybor dobrych restauracji. Polecam tez szukac malych, lokalnych restauracji i unikac sieciowek.

https://www.eater.com/maps/best-new-restaurants-raleigh-durham-chapel-hill-heatmap
http://www.newsobserver.com/entertainment/restaurants/article196316014.html
https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g49463-Raleigh_North_Carolina.html



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2018 o 02:14, americanstories napisał:

A to nasze rejony, mieszkamy tu od niespełna roku : ) jakbyś miał jakieś pytanka to śmiało. Udanej wycieczki !

Czytałem twój artykuł o zakupie samochodu, 22k to była cena z internetu czy MSRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...