Skocz do zawartości

Turystycznie przed skończeniem szkoły.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym roku kończę ostatnią klasę technikum, po niej planuję iść na studia. Mam propozycję wyjazdu do USA, na tydzień w marcu. Jeśli rozmowę będę miał w styczniu/lutym, jest szansa, że dostanę wizę patrząc na to, że w kwietniu kończę szkołę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poczytałem trochę teraz i wiele osób dostało wizę w mojej sytuacji, ale wiele też nie dostało. Dużo osób z tych co nie dostało - deklarowało pobyt około dwóch miesięcy u rodziny. Wtedy podejrzane mogłoby być, no bo racja; ani nie jest się uczniem, ani pracownikiem ani studentem. 

W moim przypadku, nie mam żadnej rodziny w USA (chyba, że o tym nie wiem), nigdy tam nie byłem i nigdy nie starałem się o jakąkolwiek wizę. Chcę jechać na tydzień z dwoma znajomymi (bracia), którzy wizę dostali w wieku 12-13 lat (wakacje z swoimi rodzicami) na okres dziesięciu lat. Tydzień w Nowym Jorku, na tanich pokojach z airbnb. Ogólnie po przeliczeniu wszystkiego, koszt to niecałe 4200zł (z przelotami) + opłata za wizę, więc sponsorzy to w połowie rodzice, połowę gotówki mam odłożoną. W Polsce mam dziewczynę, rodziców - w USA nikogo i nic. W takim wypadku jest sens starać się o wizę teraz i zrealizować plan, czy poczekać do października i starać się wtedy, po rozpoczęciu studiów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Twoim przypadku dałbym Ci 50% szans na wklejkę. Niestety nie masz jeszcze ustabilizowanej sytuacji życiowej. Osobiście wolałbym poczekać do rozpoczęcia studiów, ale nie mówię że teraz nie masz żadnych szans. Pisz na forum co zdecydowałeś, i jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjazd będzie pewny (znajomi jeżdżą w USA co pół roku na tydzień-dwa, w różne miejsca aby sie zmieścić w kwocie 4500zl za osobę) to postaram się umówić na rozmowę w styczniu. Ale oni tak jak ja piszą teraz mature, wiec mogą zrezygnować z tego w marcu i przełożyć na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, quarterback87 said:

Pamiętaj, że Ty nie jesteś "Twoimi znajomymi". Oni mają inne historie uzyskania wklejki, podróży do US i powrotów stamtąd. Ty dopiero zaczynasz przygodę.

Tak, wiem - dlatego założyłem ten temat. Oni posiadają wizę, wiec w ogóle się nie muszą tym martwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...