Jump to content

Ślub w Polsce z obywatelem USA i Polski


Alicja Polak

Recommended Posts

Cześć 

Dużo się oczytałam na temat procedury przyznania stałego pobytu na podstawie ślubu z obywatelem amerykańskim w Polsce. Nigdzie nie mogę natomiast znaleźć informacji co w przypadku gdy obywatel amerykański posiada także obywatelstwo polskie.

Czy w tym przypadku też musi on otrzymać zwolnienie z przedstawienia zaświadczenia o stanie cywilnym? (to wiąże się z zakładaniem sprawy sądowej)

Czy są jakieś benefity z tytułu posiadania przez niego podwójnego obywatelstwa? 

Z tego co czytam to ślub może odbyć się tylko jeden raz - albo w Polsce albo w USA. Co tak naprawdę daje szybszą bądż tańszą drogę (od momentu złożenia wniosku o stały pobyt) do otrzymania stałego pobytu w USA? 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma znaczenia gdzie bierzecie ślub. Proces sponsorowania będzie trwał tak czy siak około 12 miesięcy. Cr1 jest takie samo dla wszystkich. Cenowo też nie ma różnicy... Żadnych benefitow też nie ma. 

Ale jeśli chcecie rozpocząć sponsorowanie to małżonek (obywatel) musi mieszkać w USA / wykazać domicle, jak również przedstawić rozliczenia podatkowe. Bez tego nie będzie twojej wizy której celem jest przecież łączenie rodzin. 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...