Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na wizie B-2.Czy moge zrobic prawo jazdy, niestety nie posiadam polskiego prawa jazdy.Jak to wyglada od strony prawnej(USA), wiem, ze w ostatnim czasie przepisy sie zmienily, i DMV sprawdza status osoby, jestem legalnie, tylko , ze mam wize B2, czy ona pozwala mi wyrobic tutaj prawo jazdy? Nie posiadam polskiego prawa jazdy.

Z gory dzieki.

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego założyłaś trzeci wątek na ten sam temat? Prosiłem Cię... Skoro nikt Ci nie odpowiada, to nie dlatego, że Cię nie lubimy, ale nie wiemy. Nie zamknę tego tematu jedynie z powodu sobotniej życzliwości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak to wyglada w stanie connectiut:

http://www.ct.gov/dmv/LIB/dmv/20/29/LA1-F.pdf

NOTICE TO ALL NON-US CITIZENS APPLYING FOR A CT OPERATORS LICENSE

* If you are not a citizen of the United states, you will be required to show proof of your legał status in this country.

* Holders of a B1 or B2 Visitor's Visa are not eligjble for a driver's license or identification card unless a valid Employment Authorization Card (EAC) and verification of an appiication pending for Lawful Permanent Residence is provided.

* Foreign students with an F1 Visa status must show Immigration and Naturalization Service (INS) document I-20 and verification of current enrollment in a Connecticut school.

* J1 Visa holders are required to show INS document IAP-66.

* Ali applicants will be verified through INS for legał status before a driver's license/identification card will be issued.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chcialbym Was zapytac jak to jest z tym prawem jazdy dla nielegalnych. Majk pisal ze slynne sa wycieczki do innych stanow w celu wyrobienia DL. 1.Czy np. osoba przebywajaca w USA nielegalnie, ktora mieszka powiedzmy w NY wyrobi sobie DL w Texasie (z tego co wiem mozna tam wyrobic bez problemu) i wroci z powrotem do NY czy bedzie mogla jezdzic bez problemu na DL z Texasu, czy bedzie musiala wymienic je w DMV na nowojorskie i jak wtedy jest z ta wymiana ?

2. Jak wyglada sprawa z terminem waznosci prawa jazdy. Czy DMV w NY po uplywie terminu przedluzy takiej osobie DL bez waznej wizy w paszporcie czy znowu trzeba jechac do Texasu przedluzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym Was zapytac jak to jest z tym prawem jazdy dla nielegalnych. Majk pisal ze slynne sa wycieczki do innych stanow w celu wyrobienia DL. 1.Czy np. osoba przebywajaca w USA nielegalnie, ktora mieszka powiedzmy w NY wyrobi sobie DL w Texasie (z tego co wiem mozna tam wyrobic bez problemu) i wroci z powrotem do NY czy bedzie mogla jezdzic bez problemu na DL z Texasu, czy bedzie musiala wymienic je w DMV na nowojorskie i jak wtedy jest z ta wymiana ?  

2. Jak wyglada sprawa z terminem waznosci prawa jazdy. Czy DMV w NY po uplywie terminu przedluzy takiej osobie DL bez waznej wizy w paszporcie czy znowu trzeba jechac do Texasu przedluzyc ?

Bedzie mozna jezdzic w NY na prawku z Texasu. Z ta wymiana moze byc problem, bo brak ssn ogranicza starania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mozna wyrobic sobie prawo jazdy amerykanskie na wizie turystycznej.Ja bylem w Kalifornii i mam prawko na 4 lata mimi ze pobytowka tylko na pol roku.Najwazniejsza sprawa to zeby isc do DMV jeszcze jak ma sie wazny pobyt,placisz 20$, dostajesz testy w jezyku polskim (bo masz do wyboru jezyk) a pozniej egzamin z jazdy,czekasz 6 tygodni i plastik przychodzi na wskazany adres.Bez klopotu!Sprawdzone bo ja mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wyrobic sobie prawo jazdy amerykanskie na wizie turystycznej.Ja bylem w Kalifornii i mam prawko na 4 lata mimi ze pobytowka tylko na pol roku.Najwazniejsza sprawa to zeby isc do DMV jeszcze jak ma sie wazny pobyt,placisz 20$, dostajesz testy w jezyku polskim (bo masz do wyboru jezyk) a pozniej egzamin z jazdy,czekasz 6 tygodni i plastik przychodzi na wskazany adres.Bez klopotu!Sprawdzone bo ja mam!

Wszystko zalezy od stanu, w ktorym skladasz podanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz tego, w Kalifornii obowiazuje teraz przepis ze bez SSN nie mozna miec DL, a jedynie dokument upowazniajacy do prowadzenia auta (papierowy), z ktorym trzeba bodajze zglaszac sie raz na jakis czas do DMV i to odnawiac.

Jaka jest roznica miedzy DL, a tym papierowym dokumentem? Oprocz tego, ze nie ma zdjecia? Przeciez ID number bedzie i napewno bedzie weryfikowalny online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ DL jest plastikowe, ten dokument jest papierowy

2/ na DL jest zdjecie i w zwiazku z tym uzywa sie DL rowniez jako ID (baaardzo czesto), ten dokument jest papierowy i jako ID sluzyc nie moze

3/ DL jest na pare lat (ja dostalam na 4), ten dokument musisz odnawiac duzo czesciej (nie pamietam czy co miesiac, czy co kilka miesiecy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...