Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1/ DL jest plastikowe, ten dokument jest papierowy

2/ na DL jest zdjecie i w zwiazku z tym uzywa sie DL rowniez jako ID (baaardzo czesto), ten dokument jest papierowy i jako ID sluzyc nie moze

3/ DL jest na pare lat (ja dostalam na 4), ten dokument musisz odnawiac duzo czesciej (nie pamietam czy co miesiac, czy co kilka miesiecy)

A na tym papierowym nie ma zdjecia zadnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec z tym papierkiem mozna jezdzic samochodem?

Tak, mozna. Przypominam jednak o koniecznosci odnawiania tego papierka raz na jakis czas (nie pamietam jak czesto, ja mam normalne, plastikowe DL).

A jakie ID ze zdjeciem mamy pokazywac, ze ten papierek nalezy do nas?

Najlepiej paszport (tak, wiem to dosc uciazliwe), innych dokumentow wystawionych poza USA policjant ma pelne prawo Ci nie uznac. Wspominalam rowniez w ktoryms watku, ze w DMV mozna wyrobic (za jakas oplata - chyba $20, ale moge sie mylic) ID - wyglada identycznie jak DL, tylko ze nie jest to DL :() Polecam wyrobienie tego ID, bo inaczej kazde wyjscie do klubu, zakupy alkoholu, czy papierosow (no tak, niektorzy przyjechali do Kalifornii z zamiarem rzucenia, ale jakos nie wyszlo, teraz mam silne postanowienie rzucic jak przeniose sie do Londynu, zobaczymy czy sie uda...), no wiec kazde takie wydarzenie oznacza koniecznosc posiadania przy sobie badz paszportu, badz jego kopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec z tym papierkiem mozna jezdzic samochodem?

Tak, mozna. Przypominam jednak o koniecznosci odnawiania tego papierka raz na jakis czas (nie pamietam jak czesto, ja mam normalne, plastikowe DL).

A jakie ID ze zdjeciem mamy pokazywac, ze ten papierek nalezy do nas?

Najlepiej paszport (tak, wiem to dosc uciazliwe), innych dokumentow wystawionych poza USA policjant ma pelne prawo Ci nie uznac. Wspominalam rowniez w ktoryms watku, ze w DMV mozna wyrobic (za jakas oplata - chyba $20, ale moge sie mylic) ID - wyglada identycznie jak DL, tylko ze nie jest to DL :() Polecam wyrobienie tego ID, bo inaczej kazde wyjscie do klubu, zakupy alkoholu, czy papierosow (no tak, niektorzy przyjechali do Kalifornii z zamiarem rzucenia, ale jakos nie wyszlo, teraz mam silne postanowienie rzucic jak przeniose sie do Londynu, zobaczymy czy sie uda...), no wiec kazde takie wydarzenie oznacza koniecznosc posiadania przy sobie badz paszportu, badz jego kopii.

No to odrazu trzeba photo ID i ten papierek wyrabiac :)

W NY nie mozna dostac nawet photo ID!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...