Skocz do zawartości

Ceny ubezpieczen


karusek

Rekomendowane odpowiedzi

"Zyje sie dobrze, ino insiuranse som drogie" Tak odpowiedzial mi czlowiek ktory zyje w NYC wsrod polonusow od prawie 20lat. :-)

Poniewaz forum to skupia mieszkancow roznych stanow US, zarowno duzych metropili jak i malych miasteczek pytam Was nie tyle o udzial ubezpieczen w domowym budrzecie (z wiadomych wzgledow) ale o ich wzgledna wysokosc. Zarowno o ubezpieczenia medyczne jak tez nieruchomosci, aut, i innych przydatnych a dla Polakow przygotowujacych sie do wyjazdu nieznanych.

Mozna wyszukac te informacje wsrod roznych tematow forum ale dobrze bedzie skupic je w jednym watku.

Prosze o nie zartobliwe potraktowanie watku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 minut temu, karusek napisał:

@Roelka napisz prosze co obejmuja te ubezpieczenia, tak z grubsza. I czy W Twoim stanie (Hawaje?) Warto tez ubezpieczyc sie od bezrobocia? :-)

Naszym ubezpieczycielem jest Tricare - taka opcja dla wojskowych. Ubezpieczenie wlasciwie calosciowo pokrywa nasze wizyty u lekarza pierwszego kontaktu, nie placimy za leki - maz mial kilka operacji za ktore tez nie doplacalismy. Mental Health tez mamy "w cenie". Jedyne co nasze ubezpieczenie nie pokrywa to dentysta - tutaj trzeba dokupić dodatkowy pakiet i sa tez co-payments.  Jak ktos jest ciekawy jak to wyglada https://tricare.mil/Costs/HealthPlanCosts/TS/ADFM

Wedlug mnie jak ktos sie zdecyduje na zaciagniecie sie do wojska, to nie musi sie przynajmniej martwic ubezpieczeniem. :P

Nie mieszkam na Hawajach. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa auta 2015r full coverage- $700 na pol roku,  zdrowotne $230 na dwie osoby razem z dentysta i okulista- no deductible, $5000 out-of-pocket,. 80% pokrywa ubezpieczenie, 20% ja. Leki "generic" za darmo, "brand" nigdy nie bralem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa 2016 r samochody 200$ miesiecznie full coverage, maz ubezpiecznie z firmy nic nie placi, ja ubezpieczenie z firmy Blue Cross 120$ miesiecznie ( out of poket 200$, deductible 1000$ )okulista 5$ miesiecznie, dentysta 12$  miesiecznie, long time disability- jakies grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, jason.black said:

Mam dwa pytania

1.Czy można ubezpieczyć samochód na okres krótkoterminowy ( tydzień, miesiąc ) kiedy ktoś chciałby kupić auto tylko do podróży po usa

2.Po jakim czasie można wypowiedzieć polisę na auto, kiedy ktoś chciałby kupić auto tylko do podróży po usa.

1. Tak. Istnieją firmy, które oferują takie ubezpieczenie. Nazywa się ono "Temporary Car Insurance" albo "Short Term Car Insurance". W zależności od firmy można je chyba nabyć od 1 dnia do 28/30 dni. Można w google znaleźć takie oferty

2. To zależy od polisy i od firmy, każda może mieć swoje obostrzenia. Generalna zasada jest jednak taka, że możesz wymówić ubezpieczenie w dowolnym momencie i ubezpieczyciel powinien ci zwrócić nadpłatę w polisie. Aczkolwiek mogą stosować jakieś oplaty adminitracyjno-manipulacyjne przy zwrocie pieniędzy

Pamiętaj jednak, że jak nie posiadasz amerykańskiego prawa jazdy (jesteś turystą, który przyjechał tu na polskim prawie jazdy) to nie uzyskasz żadnych zniżek (raczej) na takie krótkotrwałe prawo jazdy, nie wszystkie ubezpieczalnie będą chciały z Tobą zawrzeć umowę polisy, a te które będą chciały często będą kazały sobie za to dodatkowo płacić. Ze względu na to przy krótkkotrwałym użytkowaniu wozu chyba jednak opłaca się wynająć auto - chyba, że masz gwarancję, że ktoś to auto od Ciebie po wycieczce odkupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Ze względu na to przy krótko trwałym użytkowaniu wozu chyba jednak opłaca się wynająć auto - chyba, że masz gwarancję, że ktoś to auto od Ciebie po wycieczce odkupi.

Tak masz rację, taniej i prościej jest wynająć auto, jednak być może wchodziła by opcja żeby to auto sprowadzić do Polski, stąd właśnie moje pytanie.

Dzięki za odpowiedz, czytałem o tych rodzajach ubezpieczenia ale z żadną firmą nie udało mi się skontaktować .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie w takiej sytuacji należałoby rozważyć kupno zwykłej polisy w jakiejś najtańszej ubezpieczalni i po prostu wymówienie jej w dniu w którym wywozisz auto do Polski. Chyba jak poprosisz na stronie internetowej o ofertę online i podasz numer prawa jazdy, telefonu i maila (bez tego chyba nikt mi oferty nigdy nie chciał przysłać) to powinni ci przysłać - spodziewaj się, że będą do Ciebie potem często dzwonić ;) . Masz amerykańskie prawo jazdy? Jak nie, to chyba jedyną formą w jaki możesz dostać od nich ofertę to do nich zadzwonić. Szukaj w google "Car insurance for foreigners in USA" - tam możesz znaleźć różne ubezpieczalnie które się ogłaszają z ofertą dla obcokrajowców. Ja jak tu przyjechałem to szukałem jakiejkowiek ubezpieczalni, która uzna mi staż "dobrego kierowcy" z Europy. Pierwsze ubezpieczenie kupowałem na "polskie prawo jazdy". Ja wtedy kupiłem w 21st.com - ale nie wiem czy była najtańsza (pewnie nie) aczkolwiek była pierwsza, która przysłała mi ofertę (dostałem wiele maili typu "Sorry") - płaciłem wtedy około 200 USD za miesiąc za dwa auta i dwóch kierowców (o ile pamiętam dobrze). Pamiętaj jak kupujesz w USA ubezpieczenie to OC jest od góry "capowane" więc jeśli uderzysz lub zarysujesz drogie auto to jeśli nie kupiłeś odpowiednio wysokiej polisy to będziesz dopłacał z własnej kieszeni. O ile się nie mylę to przepisy wymagają jedynie bardzo niskich limitów ubezpieczenia, które nie zawsze są praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...