Skocz do zawartości

Ceny ubezpieczen


karusek

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zarejestrować auto i jak będziesz wywoził do Polski to musisz je wyrejestrować. Procedury zależą od stanu gdzie to auto kupisz. Poniesiesz też bezzwrotną opłatę rejestracyjną (roczną) W Kalifornii w zależnośći od rocznika i modelu jest ona różna - ja płacę około $300-$350 za auto za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Cytuj

Musisz zarejestrować auto i jak będziesz wywoził do Polski to musisz je wyrejestrować

To ciekawe, bo w Wydziale Rejestracji Pojazdów (Polska ) powiedzieli mi że nie potrzebują zaświadczenia że aut jest wyrejestrowane z USA ...

Cytuję " stany to nie niemcy " ( sprowadzając auto z niemiec trzeba mieć papier że jest wyrejestrowane  z niemiec )

Chyba że wyrejestrowanie jest potrzebne do wysyłki auta, chociaż kontaktowałem się z firmami zajmującymi się frachtem i nic o tym nie mówili .

Nasuwa się kolejne pytanie... czy można wyrejestrować auto w DMV na odległość .. to znaczy kupuję auto powiedzmy w Texasie - rejestruję i jadę sobie do New Yorku

jak je później wyrejestruję z DMV w TX ? przecież nie będę wracał do TX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wyrejestrujesz to po roku dostaniesz rachunek na odnowienie rejestracji. Nie napisałem, że w Polsce musisz pokazać dowód wyrejestrowania - ale w USA powienieneś dopełnić tego obowiązku. Ja w DMV w Kalifornii robię to zdalnie (przez internet - tak na serio to tylko jedno z aut sprzedałem do tej pory - więc robiłem to raz), ale chyba (nie pamiętam już) jak rejestrowałem konto internetowe w DMV to hasło aktywujące przysło mi listem (zwykłym na adres pocztowy) - w ten sposób weryfikowali czy adres podałem OK. Poszperaj po stronach DMV w TX tam w sekcji FAQ pewnie znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/24/2018 o 09:08, karusek napisał:

"Zyje sie dobrze, ino insiuranse som drogie" Tak odpowiedzial mi czlowiek ktory zyje w NYC wsrod polonusow od prawie 20lat. :-)

Poniewaz forum to skupia mieszkancow roznych stanow US, zarowno duzych metropili jak i malych miasteczek pytam Was nie tyle o udzial ubezpieczen w domowym budrzecie (z wiadomych wzgledow) ale o ich wzgledna wysokosc. Zarowno o ubezpieczenia medyczne jak tez nieruchomosci, aut, i innych przydatnych a dla Polakow przygotowujacych sie do wyjazdu nieznanych.

Mozna wyszukac te informacje wsrod roznych tematow forum ale dobrze bedzie skupic je w jednym watku.

Prosze o nie zartobliwe potraktowanie watku ;-)

75$ Miesiecznie za samochody dwa (2 i 3 lata) dom okolo $550 rocznie (bundle z samochodami). Zdrowotne $200 miesiecznie za 4 osoby (reszte zaklad pracy) 250$ deductible za osobe lub $500 na rodzine, mac out of pocket $2500. Wizyta u lekarza rodzinnego $15 specjalista $25. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...