Skocz do zawartości

Zmiana wizy B na F co po pół roku bez odpowiedzi z immigration


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zmieniam wize z turystycznej na studencka wysłałam wszystkie dokumenty ze szkoły I dostalam pismo zwrotne o przyjęciu sprawy z Uscis. Ktoś mi  powiedzial, że jeśli nie dostanę odpowiedzi z immigration do pół roku trzeba to przedłużać wysłać kolejny money order na kwotę 370$ wiecie jak wygląda taka procedura? Mam jeszcze chwilę do tych 6 miesięcy, ale wiem, że to rozpatrywanie może potrwać dłużej bo w Vermont trwa około 8 miesięcy. Pomóżcie dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/8/2018 o 15:19, Aga. napisał:

Hej, zmieniam wize z turystycznej na studencka wysłałam wszystkie dokumenty ze szkoły I dostalam pismo zwrotne o przyjęciu sprawy z Uscis. Ktoś mi  powiedzial, że jeśli nie dostanę odpowiedzi z immigration do pół roku trzeba to przedłużać wysłać kolejny money order na kwotę 370$ wiecie jak wygląda taka procedura? Mam jeszcze chwilę do tych 6 miesięcy, ale wiem, że to rozpatrywanie może potrwać dłużej bo w Vermont trwa około 8 miesięcy. Pomóżcie dzięki 

NIczego nie wysylasz, nie ma znaczenia czy rozpatrza Twoja sprawe w ciagu 2 tygodni czy w ciagu 2 lat - oplata jest jedna, ta, ktora juz wplacilas. Jesli beda cos od Ciebie chcieli to wysla Ci RFE (Request for Evidence) - ale to nie dotyczy oplat (pieniedzy) tylko np. dodatkowych dokumentow badz wyajsnien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak, tylko teraz weszły przepisy które nakazują utrzymywać status B przez pełen okres ubiegania sie o status F. Mi przysłali RFE w którym poproszono mnie o przysłanie nowego i539 żeby przedłużyć status B2 i nową opłatę. Tyle tylko, że moja sytuacja była troche inna, bo te przepisy weszły 6 kwietnia 2017, w trakcie mojego oczekiwania na status kiedy wysłałem już wszystkie papiery. Każdy kto złożył aplikacje o F1 po 6 kwietnia 2017 ma obowiązek utrzymać status B w trakcie ubiegania sie o nowy status. Nikt już więcej nie będzie nikogo prosił o przysłanie nowego i539, jeżeli kończy Ci sie status B, a jeszcze nie dostałaś odpowiedzi od USCIS to lepiej sie za to zabierz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...