Skocz do zawartości

DS-160 pytanie o odmówienie vizy/wstępu


Rekomendowane odpowiedzi

wyleciałam do USA w 2016 roku na wizie H2B - pół roczna wiza/kontrakt. Następnie będąc tam przedłużyłam wizę na kolejne pół roku, i potem na kolejne. Czyli rok dłużej. co pół roku miałam nowy kontrakt dokument I-797 - zatem byłam tam legalnie. jednakże w Paszporcie w takich sytuacjach miałam wbitą vize tylko tą pierwsza, na pierwsze pół roku, wiza miała symbol M- co oznaczała ze na niej moge wyjechać z USA i wrócić w ciągu ważności wizy.
Na drugim przedłużeniu wizy, dostałam urlop od pracodawcy tylko tygodniowy na to by polecieć do Polski na ślub brata i wrócić by dokończyć kontrakt (przedłużenie wizy).
Mój pracodawca był przekonany ze będę mogła wrócić z tym dokumentem.

Zostałam przepuszczona z nim na lotnisku w Polsce, jednakże w Dublinie na bramkach amerykańskich nie przepuścili mnie dalej, wróciłam do Polski. (wrzesień 2017) powiedzieli ze tylko wiza wbita w paszporcie uprawnia mnie do wstępu do USA. i ze na tym dokumencie, iz mimo ze jest to przedłożenie wizy H2B nie mogę na nim wylecieć i wlecieć do USA. Z tym dok. mogłam się starać o wbicie nowej vizy (jednakże mój paszport kończył ważność mniej niz 6mc, był prawie koniec sezonu, zatem zostałam w kraju).

Teraz jestem w trakcie starania się o tą samą wize u tego samego pracodawcy, jesteśmy już na etapie dokumentu DS-160. i tam jest takie pytanie :
Have you ever been refused a U.S. Visa, been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry?

Czy w takim przypadku powinnam zaznaczyć tak? Czy po wyjaśnieniu w podobny sposób tej sytuacji mam szanse na dostanie wizy? Czy ktoś kiedykolwiek był w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...