Skocz do zawartości

Jak wrażenia ze studiów w USA?.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pytanko odnośnie studiów w USA.Szczególnie interesują mnie opinie osób z wymian między uczelnianych lub osób,które ukończyły studia w Polsce i teraz studiują w Stanach.Interesuje mnie jaki poziom jest na uczelniach w USA(tzn.czy porównywalny z polskim),jakie systemy studiów są:zaoczne,dzienne?.Oraz system ocen.

Za wszelkie info będe wdzięczna!!!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna odpowiedziec sensownie na to pytanie. Poziom, i czesto wymagania, sa inne od uczelni do uczelni. Zalezy tez o jakiej dziedzinie mowa. Generalnie mowiac, Polacy sa lepsi w teoretycznej wiedzie, Amerykanie mocniejsi w praktyce. W USA, studenci undergraduate (do licencjatu) w jakiejkolwiek dziedzinie musza tez przerobic bardzo duzo kursow poza wlasnym fakultetem: studiujesz historie, literature, sztuke nawet jesli robisz dyplom z, powiedzmy, chemii. Nie ma pojecia 'zaocznych' czy 'dziennych' ale w wielu college'ach i uniwersytetach (nie we wszystkich) mozesz sie uczyc part time -- 1, moze 2 kursy na raz. Wiele dziedzin (medycyna, prawo, farmaceutyka) wymaga dluzszego programu niz w Polsce: musisz najpierw skonczyc 4-o letni Bachelor's Degree (licencjat), potem zdac odpowiednie graduate exam, a potem starac sie na medycyne, prawo, itp.

O systemie ocen nie jestem w stanie odpowiedziec, bo nie wiem o co Ci chodzi. Moze poszukasz w stronach internetowych danych uczelni? W kazdym razie, znajdziesz mnostwo informacji na temat studiow w USA na www.pso-usa.org

Cześć!

Mam pytanko odnośnie studiów w USA.Szczególnie interesują mnie opinie osób z wymian między uczelnianych lub osób,które ukończyły studia w Polsce i teraz studiują w Stanach.Interesuje mnie jaki poziom jest na uczelniach w USA(tzn.czy porównywalny z polskim),jakie systemy studiów są:zaoczne,dzienne?.Oraz system ocen.

Za wszelkie info będe wdzięczna!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katio bardzo ci dziękuje troche sobie już szperam po stronkach wyższych uczelni i mi się rozjaśnia w głowie!!!!!!!!!!!!!!!Buźki dla ciebie! :D .Ciesze się,że wróciłaś na forum bo chodziły pogłoski, że miałaś dość -przez niektóre durne wypowiedzi.Dzięki raz jeszcze!

Pomyliłaś osoby - to nie Karina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...