Skocz do zawartości

wizyta u lekarza (Zielona Karta): historia choroby


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jeśli na moje pytanie już padła szczegółowa odpowiedź to będę wdzięczna za link :)

 

Chciałam zapytać o dwie rzeczy dotyczące wizyty u lekarza niezbędnej do dokumentacji wydawanej w przypadku ubiegania się o GC. 

We wniosku DS 260 jest pytanie o: Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?

- czy to znaczy, że należy zrobić wszystkie szczepienia przed wypełnieniem wniosku? Czy mogę te szczepienia wyszczególnione jako niezbędne wykonać na własną rękę w jakiejś specjalnej książeczce sanepidowskiej? czy będą one zgodne z prawem USA?

Przy zaznaczeniu "nie" przy tym pytaniu należy wyjaśnić dlaczego, a ja w zasadzie nie mam dobrego powodu..

 

I drugie pytanie: jak bardzo szczegółowe są pytania o historię choroby? Ważniejsze pobyty w szpitalu czy dwutygodniowy pobyt w łóżku z powodu grypy oczywiście pamiętam, albo to, że nie posiadam choroby zakaźnej, ale nie mogę gwarantować, że wszystko sobie przypomnę. Czy chodzi o choroby, które się ma teraz/ miało/na które się leczyło/przyjmowało leki, a może tylko tak jak jest we wniosku DS 260 - choroby psychiczne lub fizyczne mogące powodować zagrożenie u siebie lub innych? Czy tylko takie należy podać, a np. leczonego halluksa można pominąć? Czy choroby, które się już wspomina powinny być udokumentowane? Podejrzewam, że odpowiedź "nie pamiętam" nie będzie satysfakcjonująca :) 

 

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepienia i badania robisz u lekarza wyznaczonego przez ambasadę. Nie przejmuj się tym tak.. po prostu idź do lekarza i odpowiadaj na pytania.  Nikt tam o historię życia nie pyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam żadnych poważniejszych chorób w swoim życiu, więc nie zbierałam dokumentacji z np. operacji wycięcia wyrostka czy od ortopedy . Trochę się zmartwiłam, dlatego więc serdecznie dziękuję za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...