Skocz do zawartości
emilek701

Wyrobienie prawa jazdy Ilinois

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów :) A wiec, jestem w stanach zjednoczonych od 21 lipca 2017 roku wjechałem na wizie turystycznej. W USA byłem wcześniej, mieszkałem tu pare lat w dzieciństwie, mam ssn green karte nie ważna od 2012 . Jak przyjechałem to mogłem wyrobić id poprzez zmianę adresu ( ponieważ wyrobiłem kiedyś w dzieciństwie) . I teraz moje pytanie jak mogę zrobić prawo jazdy :c Wyrobiłem permit czyli tak jakby teorie, ale driver licence mówią ze nie mogę bo muszę pokazać zielona karte m, czy dzięki ssn i social seciurity mogę jakoś wyrobić w stanach driver licence....? Proszę o pomoc 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie jest tak siedzieć w Stanach nielegalnie? Generalnie tutaj nie forum takim osobom nie za bardzo lubimy pomagać. ;)

Polecam Google. Ja znalazłam odpowiedź na twoje pytanie w jakieś 5 sekund. 

• Upvote 2
  • Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Illinois prawo jazdy mogą otrzymać osoby, które nie mają numeru Social Security, ale mieszkają w stanie od co najmniej roku. Jest to tzw. "temporary visitor’s driver’s license".

Prawo jazdy w tym stanie jest ważne trzy lata i – podobnie jak w innych stanach – nie może być używane jako federalny dokument tożsamości. 
-DMV odmawia jednak wydania prawa jazdy osobom karanym, używającym fałszywych numerów Social Security lub posiadającym nakaz deportacji. Jeśli nie masz tego typu grzechów na sumieniu-to wyrobisz prawo jazdy bez problemu.
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz