Skocz do zawartości

Wyrobienie prawa jazdy Ilinois


Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów :) A wiec, jestem w stanach zjednoczonych od 21 lipca 2017 roku wjechałem na wizie turystycznej. W USA byłem wcześniej, mieszkałem tu pare lat w dzieciństwie, mam ssn green karte nie ważna od 2012 . Jak przyjechałem to mogłem wyrobić id poprzez zmianę adresu ( ponieważ wyrobiłem kiedyś w dzieciństwie) . I teraz moje pytanie jak mogę zrobić prawo jazdy :c Wyrobiłem permit czyli tak jakby teorie, ale driver licence mówią ze nie mogę bo muszę pokazać zielona karte m, czy dzięki ssn i social seciurity mogę jakoś wyrobić w stanach driver licence....? Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest tak siedzieć w Stanach nielegalnie? Generalnie tutaj nie forum takim osobom nie za bardzo lubimy pomagać. ;)

 

Polecam Google. Ja znalazłam odpowiedź na twoje pytanie w jakieś 5 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W Illinois prawo jazdy mogą otrzymać osoby, które nie mają numeru Social Security, ale mieszkają w stanie od co najmniej roku. Jest to tzw. "temporary visitor’s driver’s license".

Prawo jazdy w tym stanie jest ważne trzy lata i – podobnie jak w innych stanach – nie może być używane jako federalny dokument tożsamości. 
-DMV odmawia jednak wydania prawa jazdy osobom karanym, używającym fałszywych numerów Social Security lub posiadającym nakaz deportacji. Jeśli nie masz tego typu grzechów na sumieniu-to wyrobisz prawo jazdy bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...