Jump to content

RobertNYc

Użytkownik
 • Posts

  423
 • Joined

 • Days Won

  1

RobertNYc last won the day on December 8 2018

RobertNYc had the most liked content!

About RobertNYc

 • Birthday 11/18/1875

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  NYC

Recent Profile Visitors

3,994 profile views

RobertNYc's Achievements

Aktywny użytkownik

Aktywny użytkownik (1/2)

28

Reputation

 1. Nie zgadzam się. Sens zawsze jest, bo prawo może ulec zmianie. A wysłanie wniosku nic nie kosztuje.
 2. Masz płacone za to? Jakie teorie spiskowe? O czym ty mówisz?
 3. Nie wiem czy wiesz-ale w USA jest wolność wypowiedzi.
 4. Tak, to jest (dla mnie) bardzo trudne do zrozumienIa. Fakt ze można tak kompletnie ogłupić ogół ludzi na całym świecie i wmówić im rzekomo śmiertelne zagrożenie ze strony wirusa, którego 90% populacji przechodzi „bezobjawowo” (cokolwiek to znaczy). A śmiertelność to nawet nie procent a ileś tam promili. I tak: jest mi trudno zrozumieć ogromny strach który widzę w oczach niektórych mijających mnie ludzi (chodzę bez maski-bo desperacko szukam tego mitycznego kowida, a wciąż nie mogę go znaleźć). Świat w którym żyjemy, rządzony jest przez ogromne korporacje które są w stanie skorumpować każdego polityka i przekupić każde media które potem wspólnie robią ludziom papkę z mózgu.
 5. Z tym ze ja bynajmniej nie skończyłem. I got more bad news for ya: Szczepionki na COVID są do roku 2024 w fazie eksperymentalnej. A tym samym szczepiący się nimi to już nie tyle króliki doświadczalne, a osły doświadczalne. Pasuje?
 6. Nie ciesz się przedwcześnie, gdyż jest więcej negatywnych wieści nt szczepionek na COVID. Pewnie myślisz: zaszczepiłam się i jestem już bezpieczna. Niestety nie. Bo okazało się ze po pôł roku, skuteczność szczepionki Pfizera spada do tylko 39%. Można śmiało założyć ze będziecie zmuszeni szczepić się na COVID-co roku. Wow! Big Pharma odkryła prawdziwą żyłę złota. Tylko sam Pfizer (jak dotąd) zarobił $22 mld. A jeszcze zostało multum baranów do ostrzyżenia.
 7. Wbrew pozorom, wytłumaczenie jest b.proste: te szczepionki na COVID 19 są niewiele warte, gdyż nie działają na najnowsze mutacje wirusa. Tak jak w przypadku szczepionek na grypę. A co najciekawsze, to fakt ze najwiecej obecnie przypadków zarażeń jest w krajach o najwyższym stopniu wyszczepienia tj Izrael, Islandia czy Hiszpania. Dlatego tez: 1. nie szczepiłem się; 2. i nie zamierzam się szczepić. Bez względu na okoliczności. Zresztą w moim przypadku nie ma takiej potrzeby. Nigdy na nic nie choruję. A tym samym mój układ immunologiczny nie potrzebuje żadnych „wspomagaczy” o wątpliwej wartości.
 8. Dobrze rozumujesz. Kartę SIM z At&t można aktywować jedynie tu na miejscu w USA. Jesli chcesz, to mogę ją kupić, aktywować i wysłać ją na twój adres w PL.
 9. Spokojna twoja rozczochrana. Mnie nic nie rusza. A tak przy okazji info które zainteresuje co poniektórych: - a mianowicie poinformować muszę ze tu gdzie mieszkam (NYC), władze są tak zdesperowane faktem że ludziska nie dają sie wyszczepic, że ogłosiły loterię z nagrodą 5 mln $$$ do rozlosowania wśród tych co sie zaszczepią. Szanse wygranej szacuje się na 1:9. Ale mnie osobiście żadne pieniądze nie skłonią do ryzykowania swojego (jak dotąd) doskonałego zdrowia.
 10. A ja mam nadzieję ze nie umrzesz. Bo niestety zdarzyły się takie przypadki po AZ i JJ. Na stronie 5 ulotki producenta szczepionki AstraZeneka można przeczytać: -„ The efficacy, safety and immunogenicity of the vaccine have not been assessed. The duration of protection afforded by the vaccine is unknown as it is still being determined by ongoing clinical trials”. Czyli nie ma żadnej gwarancji ze szczepionka działa, a testy trwają. Efektywność działania-jest nieokreślona, tak jak jej bezpieczeństwo. Producent wywalczył sobie immunitet, tzn nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne negatywne efekty uboczne łącznie z możliwością śmierci. W świetle tego, ci co sie szczepią obecnie-to nie tyle króliki doświadczalne, a jelenie doświadczalne. Każdy oczywiście decyduje sam za siebie a potem ponosi konsekwencje swoich wyborów. Mój: to nie szczepić się czymś co jest nie do końca przetestowane.
 11. Kto potrzebuje prezydencki pardon? Cena: tylko $2M. https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/us-news/2021/jan/17/rudy-giuliani-associate-john-kiriakou-trump-pardon
 12. Mylisz się. Tu masz najnowszy artykuł nt temat z 16.01.2021: https://www.google.com/amp/s/www.vox.com/platform/amp/2021/1/16/22234766/biden-immigration-plan-daca-tps-citizenship „President-elect Joe Biden plans to introduce a sweeping package of immigration reforms — including a pathway to citizenship for more than 11 million undocumented immigrants — shortly after he takes office, according to the Los Angeles Times.” Legalizacja 11 mln nielegalnych. Takie są założenia. Ale ile z tego się uda zrealizować, zważywszy na pewny opór ze strony GOP którzy dobrze wiedzą co to dla nich oznacza-to inna sprawa.
 13. I niby co ten artykuł dowodzi? Ze legalni Latynosi głosują na republikanów? Nie widzę związku. A poza tym, to w większości nie są to zbytnio rozgarnięci ludzie. W Miami to ciężko się z nimi dogadać, bo po angielsku to ni be ni me ni kukuryku. Po wysoce obraźliwych textach jakie Trump wypisywał nt nielegalnych Latynosów, to u mnie byłby skreślony na amen. A niby dlaczego jest zaskakujące to co napisałem? Naprawdę tak trudno założyć ze zdesperowani wieloletnim nielegalnym pobytem bez żadnej perspektywy na zmianę, będą (a przynajmniej część z nich, ta lepiej wykształcona i świadoma) głosować na PD ze zwykłej ludzkiej wdzięczności? A inni (jak ja choćby)z kolei bo tak się bardziej opłaca. Bo GOP to partia reprezentująca interesy bogatych. Truizm, ale fakt. Która dla takich jak ja czy ty, nigdy nic dobrego nie zrobiła. I co z tego ze jestem z „katolickiego kraju z silnym patriarchalnym modelem rodziny”? Wprawdzie do kościoła nie chodzę (bo nie uważam że jakiś tłusty, spasiony katabas jest w stanie pomoc mi w „duszy zbawieniu”, ale w dalszym ciągu uważam się za katolika. Co nie znaczy ze z automatu jestem klientem GOP. Wręcz przeciwnie: konserwa kojarzy mi się ze zwykłym zakłamaniem, hipokryzją, bigoterią i wstecznictwem. Przykład: Trampek. Taki bogobojny i Biblią wymachujący przed tłumem wyznawców. Ale żadnych zahamowań nie miał by wydać rozkaz zabicia Sulejmaniego. Czy ostatnio, gdy wysłał na karę śmierci psychicznie chorą kobite. A jak ździebko młodszy był, to kobity za cipki łapać lubił. Taki świętojebliwy. Na Irak to G. Bush tez szedł „w imię Boże”. Walczą o zakaz aborcji (Amerykanôw), a nie mają żadnych skrupułów by posłać pół miliona Irakijczyków do piachu, pod byle pretekstem. A czy moje życzenie o trafieniu GOP na śmietnik historii się spełni? Chciałbym, ale intuicja mi mówi że szanse nie są zbyt duże. Bo tłumoków których łatwo zmanipulować, w imię rzekomo tradycyjnych wartości, w Hameryce zawsze będzie pod dostatkiem. Ale nadzieja-jest. Nietrafione argumenty. Bo: Obamacare zostało zniesione Podatki zostały obniżone (dla bogatych). A co? myślałaś ze i tobie obniżą? I kto tu jest naiwny? Reforma systemu imigracyjnego tez była (w pewnym sensie). Imigracja została mocą rozporządzeń prezydenckich ograniczona do minimum. Bo nagle sie okazało ze imigranci (wg rządzącego kacyka)-to samo zło. Trepom z US Army tez sie polepszyło: budżet został zwiększony do $750 mld. Tak wiec „sukcesy” były. A ze drogi dziurawe, bo ka$iory zabrakło,a USA wyglada już jak kraj 3 Świata? W budżecie gigantyczny deficyt jest ($27 bilionów)? A to tradycyjnie administracja PD dostanie jako spuściznę. I jak Obama musiał wyciągać kraj z głębokiej zapaści po rządach G. Busha, tak teraz administracja Bidena będzie musiała sie zmierzyć z gigantycznym długiem który mu (w swoim mniemaniu oczywiście) zostawił „najlepszy prezydent w dziejach USA”.
 14. Jako jedna z pierwszych inicjatyw ustawodawczych nowej administracji szykuje się legalizacja pobytu (łącznie z obywatelstwem) 11 mln nielegalnych emigrantów. I tym razem ma ona szanse by zostać uchwalona zważywszy ze: Trump zantagonizował sytuację polityczną w USA. Teraz to już jest walka na noże pomiędzy partią Demokratyczną a GOP. A te 12 mln nowych obywateli zagwarantuje ze konserwa długo nic nie wygra w tym kraju. Większość PD w obu izbach Kongresu A znając „pryncypialny” stosunek wielu userów tego forum odnośnie tej kwestii, to jestem pewien ze odezwą natychmiast się głosy pełne oburzenia. No bo jak tak można dawać pełnię praw kryminalistom? No to kto pierwszy? https://www.google.com/amp/s/www.latimes.com/california/story/2021-01-15/biden-to-send-congress-bill-to-legalize-11-million-immigrants-who-lack-documentation%3f_amp=true
×
×
 • Create New...