Skocz do zawartości

Karalność a promesa wizowa


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Denery napisał:

No to ja mam informację od osoby tego samego pokroju :) skoro prawnicy nie są spójni to pomóc moze tylko telefon do ambasady

pozdrawiam

Dobrze piszesz i zgadnij co usłyszysz?  Co samo co pisze Karina

Możesz pisać do Ambasady co sądzą na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 godzin temu, Roelka napisał:

Nieprawda.

Odsylam do podobnych tematow na forum, gdzie zostalo to wyjasnione.

edit:

 

 

18 godzin temu, Jackie napisał:

 

Tak, prawnik imigracyjny.

Jeszcze jest taki problem, że karalność zatrze mi się dopiero za 9lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NisseN napisał:

 

Jeszcze jest taki problem, że karalność zatrze mi się dopiero za 9lat. 

Nawet po 100 latach jak się zatrze to wedle przepisów masz wpisać ta sprawę.  Do tego przynieść przetłumaczony u przysięgłego wyrok plus zaświadczenie o niekaralności i pokazać na rozmowie ze to było raz i nic się takiego nie stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

A co jesli wniosek o wize jest wstrzymany poniewaz pani konsul prosi o sentencje wyroku a tego  juz osoba skladajaca wniosek nie posiada? Chodzi o mojego chlopaka ktory 10 lat temu jechal pod wplywem alkoholu. Sprawa zostala przedawniona, dokumenty zniszczone. W sadzie gdzie mial sprawe dali mu dokument potwierdzajacy ze wyrok ulegl zatarciu z mocy prawa, mimo tego ze wyslal ten dokument do ambasady pani konsul nadal chce sentencje wyroku. Co mozna w takiej sprawie zrobic. Pomozcie prosze bo juz nie wiemy co robic ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobojcie skontaktowac sie z sadem czy innym organem, ktory moze przechowywac taka dokumentacje. Szczerze watpie, zeby dokumenty zostaly calkowicie zniszczone - gdzies musi byc slad.

Niestety, DUI jest dosc powaznie traktowany w US.

Ale twoj post dobrze pokazuje, ze nawet Polskie "zatarcie" nic nie znaczy przy staraniu sie o wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aisa napisał:

A co jesli wniosek o wize jest wstrzymany poniewaz pani konsul prosi o sentencje wyroku a tego  juz osoba skladajaca wniosek nie posiada? Chodzi o mojego chlopaka ktory 10 lat temu jechal pod wplywem alkoholu. Sprawa zostala przedawniona, dokumenty zniszczone. W sadzie gdzie mial sprawe dali mu dokument potwierdzajacy ze wyrok ulegl zatarciu z mocy prawa, mimo tego ze wyslal ten dokument do ambasady pani konsul nadal chce sentencje wyroku. Co mozna w takiej sprawie zrobic. Pomozcie prosze bo juz nie wiemy co robic ;(

To tylko pogratulować takiej dziewczyny która się pyta.

Skontaktować się z Sądem lub innym organem by wydali odpowiednie pismo plus wysłać to do Ambasady i Oni podejmą decyzję co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Roelka said:

Sprobojcie skontaktowac sie z sadem czy innym organem, ktory moze przechowywac taka dokumentacje. Szczerze watpie, zeby dokumenty zostaly calkowicie zniszczone - gdzies musi byc slad.

Niestety, DUI jest dosc powaznie traktowany w US.

Ale twoj post dobrze pokazuje, ze nawet Polskie "zatarcie" nic nie znaczy przy staraniu sie o wize.

Tak to prawda. Kiedy poszedl do sadu. Te  dokumenty jeszcze tam byly ale sad  stwierdzil ze ich nie wydzadza bo one  powinny byc juz  zniszczone z mocy prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...