Skocz do zawartości

Praca a emigracja do USA


macios6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

emocje po loterii wizowej jeszcze nie opadły ale mam dla was jedno pytanie, jeśli się ono już pojawiło moderatorów proszę o przeniesienie.

Wraz z narzeczoną chcemy emigrować do USA jak się domyślacie nie otrzymaliśmy zielonej karty. W jaki sposób najlepiej podjąć pracę w USA chodzi o Californię?

Wiem że jest możliwość otrzymania legalnego pobytu i pracy jeśli pracodawca "wstawi" się za tobą jednakże jak i gdzie szukać najlepiej takowej pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh nie. 

Legalnego pobytu czy pracy nie dostaje się na dobre słowo pracodawcy.. 

Do sponsorowania pracowniczego potrzebujecie wykształcenia/ doświadczenia zawodowego które zainteresuje pracodawców.. 

Wy musicie z Polski poszukać sobie pracodawcy w US któremu będzie się chciało za wasze sponsorowanie płacić. 

Jak dostaniecie wizę to wyjeżdżacie na parę lat z Możliwością (nie koniecznoscia) otrzymania stałego pobytu jeśli pracodawca zechce znowu w was inwestować. Jeśli nie, to wracacie do PL po wygaśnięciu wizy. 

 

Takie wizy pracownicze jest dość ciężko dostać. 

Skoro nie wybraliście w loterii to jest to JEDYNA wasza opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macios6 napisał:

Witam,

emocje po loterii wizowej jeszcze nie opadły ale mam dla was jedno pytanie, jeśli się ono już pojawiło moderatorów proszę o przeniesienie.

Wraz z narzeczoną chcemy emigrować do USA jak się domyślacie nie otrzymaliśmy zielonej karty. W jaki sposób najlepiej podjąć pracę w USA chodzi o Californię?

Wiem że jest możliwość otrzymania legalnego pobytu i pracy jeśli pracodawca "wstawi" się za tobą jednakże jak i gdzie szukać najlepiej takowej pracy? 

Gdzie szukać to przez różne strony plus fora branżowe, social media.  Można też poszukać na miejscu jak masz wizę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...