Skocz do zawartości

Wniosek DS-260, a brak ważnego paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do Was moi drodzy pytanie, otóż nie mam ważnego paszportu, złożyłam wniosek o wyrobienie i będzie za 3 tygodnie. Mam numer 00003XXX i otrzymałam informację od znajomego, który w poprzednich latach wylosował również zieloną kartę, że mam tylko 2 tygodnie na wypełnienie wniosku i niestety w moim przypadku wszystko przepadnie, a dodatkowo mam niski numer i powinnam niezwłocznie wypełnić wniosek... Bardzo proszę o odpowiedź, czy potwierdzacie uzyskaną przeze mnie informację, czy też sytuacja wygląda inaczej.

Pozdrawiam,
Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
14 minut temu, Paulina_K napisał:

Witam,

Mam do Was moi drodzy pytanie, otóż nie mam ważnego paszportu, złożyłam wniosek o wyrobienie i będzie za 3 tygodnie. Mam numer 00003XXX i otrzymałam informację od znajomego, który w poprzednich latach wylosował również zieloną kartę, że mam tylko 2 tygodnie na wypełnienie wniosku i niestety w moim przypadku wszystko przepadnie, a dodatkowo mam niski numer i powinnam niezwłocznie wypełnić wniosek... Bardzo proszę o odpowiedź, czy potwierdzacie uzyskaną przeze mnie informację, czy też sytuacja wygląda inaczej.

Pozdrawiam,
Paulina

Znajomy się myli...  Możesz i za parę miesięcy to wypełnić.  Teraz pozostaje wyrobić paszport 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję Panu za odpowiedź. Czyli jeszcze nie wszystko stracone.

Pozwolę sobie jeszcze dopytać Pana o jedną sprawę, gdyż planowo miałam mieć ślub w grudniu tego roku, natomiast, jak to wygląda ze strony odbytego spotkania z Konsulem, gdy okaże się że jednak moje dane osobowe uległy zmianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paulina_K napisał:

Serdecznie dziękuję Panu za odpowiedź. Czyli jeszcze nie wszystko stracone.

Pozwolę sobie jeszcze dopytać Pana o jedną sprawę, gdyż planowo miałam mieć ślub w grudniu tego roku, natomiast, jak to wygląda ze strony odbytego spotkania z Konsulem, gdy okaże się że jednak moje dane osobowe uległy zmianie?

A chcesz lecieć że swoim przyszłym mężem?  Wedle prawa paszportowego,zmieniasz dane to masz czas na wymianę paszportu, jeśli tego nie uczynisz to paszport jest nie ważny.  Wtedy szybko po ślubie lecisz do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, leciałabym z przyszłym mężem. Tylko nie do końca mogę znaleźć informacje kiedy należy poinformować Konsula. Załóżmy że rozmowę będę miała w lutym, gdy będę miała już męża. Paszport już będę miała znów nowy i wówczas powinnam poinformować, że jednak kogoś chcę wziąć ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czeka Cię lektura forum.

W skrócie. Ds wysłany,jesteście po ślubie i macie wyznaczona rozmowę wtedy infornujesz Konsulat że lecisz z mężem, trzeba będzie wypełnić ds,później badania i razem idziecie na rozmowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak Pana męczę i wypytuję ale rozważmy dwie opcje:

1. Jestem Panną wypełniam wniosek ds260 i podczas rozmowy z Konsulem jednak informuję że stan cywilny się zmienił i chcę jechać z mężem, i wówczas jeszcze raz wypełniamy dsy?

2. Jestem Panną wypełniam wniosek ds260 podczas rozmowy z Konsulem nie ma żadnych zmian, natomiast dane zmienią się dopiero jak  będę leciała do USA i co wówczas?

Nie do końca rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Paulina_K napisał:

Przepraszam, że tak Pana męczę i wypytuję ale rozważmy dwie opcje:

1. Jestem Panną wypełniam wniosek ds260 i podczas rozmowy z Konsulem jednak informuję że stan cywilny się zmienił i chcę jechać z mężem, i wówczas jeszcze raz wypełniamy dsy?

2. Jestem Panną wypełniam wniosek ds260 podczas rozmowy z Konsulem nie ma żadnych zmian, natomiast dane zmienią się dopiero jak  będę leciała do USA i co wówczas?

Nie do końca rozumiem.

Przed rozmową musisz powiadomić Konsulat.  Przy Konsulu jest już za późno i wtedy lecisz sama... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wyleciec z mezem, to musicie byc juz malzenstwem przed rozmowa w Ambasadzie.

Po rozmowie juz bedzie "po ptakach". Ty wyjedziesz sama i bedziesz musiala pozniej sponsorowac meza - co bedzie trwalo 2 lata zanim bedzie mogl do ciebie dolaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...