Skocz do zawartości

Studia w Usa...?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 20 lat skonczylam wlasnie szkole w Anglii Level 3 (art and design) jest to tak jakby liceum polskie. Zastanawiam sie teraz gdzie pojsc na studia, mysle o tym aby wyjechac do Ameryki i chcialbym zadac pare pytan. Czy ktos orientuje sie jak jest z przyjeciami do amerykanskich universytetow? Czy przyjmuja moze na podstawie ''Ucas tariff'' tak jak jest to w Anglii? Jak jest z kredytami, czy tak samo jak w Anglii mozna wziasc pozyczke, splacajac ja dopiero po studiach gdy zarabiam dana sume? Jednym z powodow dla ktorych bym chciala studiowac jest to ze nie moge zdecydowac sie do konca co chce studiowac (mysle o fotografii, grafice komputerowej, muzyce) a w Ameryce podobno nie ma problemu ze zmianami przedmiotow, a wrecz jest to dla nich normalne gdy student zmienia swoj przedmiot przynajmiej 3 razy, chociaz nie wiem do konca czy to prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o studia to już przy staraniu się o wizę studencką musisz wykazać że masz pieniądze - tak średnio od 20,000$ do 50,000$. Jest to jeden z warunków przyznania wizy  i dostania się do szkoły.  Kredyty bodajze sa jedynie dostępne dla posiadaczy zielonych kart i obywateli US. 

Studiując nie możesz też podjąć żadnej pracy więc zarabianie odpada. 

 

Na forum jest już kilka podobnych tematów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, weronikaa104 napisał:

Czy ktos orientuje sie jak jest z przyjeciami do amerykanskich universytetow? 

Przyjmuja na podstawie stopni w liceum, testami SAT lub ACT, TOEFL, letters of recommendation i czasami portfolio. 

 

Godzinę temu, weronikaa104 napisał:

Jak jest z kredytami, czy tak samo jak w Anglii mozna wziasc pozyczke, splacajac ja dopiero po studiach gdy zarabiam dana sume? 

Nie, jako europejka nie bedziesz miala dostepu do pozyczek w USA. Pozyczki tu zaczyna sie splacac  po zakonczeniu studiow, i placi sie co bank kaze, a nie na podstawie twoich zarobkow. 

 

Godzinę temu, weronikaa104 napisał:

w Ameryce podobno nie ma problemu ze zmianami przedmiotow, a wrecz jest to dla nich normalne gdy student zmienia swoj przedmiot przynajmiej 3 razy, chociaz nie wiem do konca czy to prawda. 

Tak, to prawda -- z tym ze im wiecej zmieniasz tym bardziej ryzykujesz ze nie skonczysz programu w przeciagu 4 lat. A placi sie slono za kazdy rok, wiec...

Studia tu sa ciekawe, przyjemne -- i fantastycznie drogie dla studentow miedzynarodowych. $20,000 na rok MINIMUM, przewaznie znacznie wyzej, do $60,000 na rok. Sa "stypendia" ale szalenie konkurencyjne i nie pokrywaja nawet wiekszosci tych sum. Studia tu takze wymagaja 'general education requirements' - wiec nie studiujesz wylacznie w twojej dziedzinie, ale musisz takze odbebnic jakas matematyke, science, literature, historie itp. Przewaznie pierwszy rok to glownie wlasnie te gen ed klasy, plus moze kilka w twojej dziedzinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...