Skocz do zawartości

Gdzie hotel/airbnb


pawel92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów ;)

Wczoraj kupiłem bilet do stanów i przede mną kolejny krok, czyli znalezienie spania w chciago ;)

Lece na 27.09-11.10 i szukam czegoś do spania. Z tego co patrzyłem to airbnb chyba taniej wychodzi niż hotele ale może źle patrze ;) Ktoś ma może jakieś sprawdzone hotele? Nie zależy mi na luksusach bo tak na prawdę to będę tam tylko spał :D 

Ogólnie czy ktoś może nakreślić w których dzielnicach szukać, gdzie jest bezpiecznie? Słyszałem, że Wicker park jest spoko ;)

Ogólnie to z warunków to prywatny pokój, może być wspólna łazienka czy kuchnia ale pokój to mus :D No i względnie blisko lub z dobrym dojazdem do centrum / startu maratonu w chicago ;)

 

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawel92 napisał:

Ktoś ma może jakieś sprawdzone hotele? Nie zależy mi na luksusach bo tak na prawdę to będę tam tylko spał :D 

 

Napisz ile możesz zapłacić za noc, bo inaczej to takie gdybanie co ci odpowiada a co nie ;) 

 

3 godziny temu, pawel92 napisał:

Ogólnie czy ktoś może nakreślić w których dzielnicach szukać, gdzie jest bezpiecznie? Słyszałem, że Wicker park jest spoko ;)

 

Wicker Park jest ok. Generalnie wszystko na północ od West Town jest w miarę ok, choć pewne zasady bezpieczeństwa trzeba zawsze zachować. Dorzucę do tego jeszcze River North (b. blisko do centrum),  West Loop (prawie zupełnie w centrum) oraz Near West Side. Dobry dojazd jest wszędzie. IMO jak nie będziesz jeździł za daleko to bardziej opłaca się Lyft/Uber lub nawet taksówki.

Znajdź co ci odpowiada a ja ci powiem czy bezpiecznie i jak stamtąd dojechać gdzie chcesz. Szukaj miejsc gdzie są blisko restauracje i sklepy, będzie drożej ale nie będziesz tracił czasu i pieniędzy na szukaniu jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2018 o 01:43, Jackie napisał:

Znajdź co ci odpowiada a ja ci powiem czy bezpiecznie i jak stamtąd dojechać gdzie chcesz. Szukaj miejsc gdzie są blisko restauracje i sklepy, będzie drożej ale nie będziesz tracił czasu i pieniędzy na szukaniu jedzenia.

Ogólnie co do jedzenia itp to i tak pewnie większość razy będę jadał w centrum chyba ;)

 

Ogólnie znalazłem coś takiego:

Troszkę daleko od centrum ale tanio. 4000zł za 14dni. Widzę, że niedaleko jest metro do centrum z tego co widzę to 50min trzeba na dojazd przeznaczyć

88517b151e7f0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawel92 napisał:

Ogólnie co do jedzenia itp to i tak pewnie większość razy będę jadał w centrum chyba ;)

 

W centrum masz (z małymi wyjątkami) 2 opcje: niedrogie sieciówki i drogie restauracje. Downtown Chicago jest nastawione na turystów i miejscowych którzy muszą gdzieś zjeść lunch. Najlepsze i najfajniejsze jedzenie jest IMO z reguły poza samym downtown. Są wyjątki, jest np. zarąbista restauracja Russian Tea Room która wygląda jak żywcem wzięta z PRL-u  i ma całkiem dobre jedzenie które jest misz-maszem kuchni polskiej i rosyjskiej/ukraińskiej.

 

3 godziny temu, pawel92 napisał:

Ogólnie znalazłem coś takiego:

Troszkę daleko od centrum ale tanio. 4000zł za 14dni. Widzę, że niedaleko jest metro do centrum z tego co widzę to 50min trzeba na dojazd przeznaczyć.

 

Metra to jest średnio dobra opcja dla ciebie, jeździ co godzinę, wieczorem i w weekendy nawet co 2 godziny. Przesuń się ciut na wschód i szuka w okolicach Kimball i Ravenswood, tam masz kolejkę (Brown Line) która jeździ co kilka minut w godzinach szczytu, a poza szczytem co 10-15 minut. Jest tam też więcej knajp i ogólnie rzecz biorąc jest bardziej "hipstersko", spotkasz fajnych ludzi itp.

https://www.airbnb.com/rooms/25624505?adults=0&children=0&infants=0&toddlers=0&check_in=2018-09-27&check_out=2018-10-10&s=rnrvSLC5

Możesz też poszukać czegoś w Albany Park w pobliżu stacji Brown Line, jest to jedna z najciekawszych i najbardziej zróżnicowanych etnicznie dzielnic Chicago.

Pamiętaj że w Chicago jeśli coś jest tanie to coś albo śmierdzi (np. jest niebezpiecznie lub szkoły są do doopy) albo jest do doopy dojazd.

Alternatywą może być pokój w okolicach w których ja mieszkam. W Oak Park raczej niczego tanio nie znajdziesz, ale już w pobliskim Forest Park są pokoje od 40 dolarów za noc. Forest Park ma idealne połączenie z Chicago (Blue Line) i będziesz w downtown w mniej niż pół godziny. Forest Park ma też b. fajne własne downtown pełne knajp i pubów. Podaje to raczej jako ciekawostkę w przypadku gdybyś chciał mocno zaoszczędzić ;) bo jednak nie jest to Chicago i jest o wiele nudniej niż w samym Chicago.

https://www.airbnb.com/rooms/10694557?adults=0&check_in=2018-09-27&check_out=2018-10-10&children=0&infants=0&location=Forest+Park%2C+IL%2C+United+States&toddlers=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jackie napisał:

Metra to jest średnio dobra opcja dla ciebie, jeździ co godzinę, wieczorem i w weekendy nawet co 2 godziny. Przesuń się ciut na wschód i szuka w okolicach Kimball i Ravenswood, tam masz kolejkę (Brown Line) która jeździ co kilka minut w godzinach szczytu, a poza szczytem co 10-15 minut.

Tzn źle popatrzyłem, stamtąd mam 20min spacerkiem do Brown line do centrum, to chyba kolejka? Dokładnie mieszkanie jest na:  North Kruger Avenue

 

8 godzin temu, Jackie napisał:

Pamiętaj że w Chicago jeśli coś jest tanie to coś albo śmierdzi (np. jest niebezpiecznie lub szkoły są do doopy) albo jest do doopy dojazd.

Ogólnie właścicelka ma dobre opinie na airbnb z innego mieszkania a też ma względnie tanie. Teraz wystawiła to i jest nowe: https://www.airbnb.pl/rooms/25891309

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawel92 napisał:

Tzn źle popatrzyłem, stamtąd mam 20min spacerkiem do Brown line do centrum, to chyba kolejka? Dokładnie mieszkanie jest na:  North Kruger Avenue

Ogólnie właścicelka ma dobre opinie na airbnb z innego mieszkania a też ma względnie tanie. Teraz wystawiła to i jest nowe: https://www.airbnb.pl/rooms/25891309

 

Skoro ci pasuje to bierz :) To jest dość bezpieczna okolica. 20 min spacerkiem to dla mnie nie jest blisko, ale ja stara jestem i za wygodna się zrobiłam ;) To mieszkanie które wkleiłeś jest spoko, ale nie ma pralki, więc upewnij się że jest gdzieś pralnia w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jackie napisał:

Skoro ci pasuje to bierz :) To jest dość bezpieczna okolica. 20 min spacerkiem to dla mnie nie jest blisko, ale ja stara jestem i za wygodna się zrobiłam ;)

Codziennie tyle do metra chodzę w Warszawie więc easy :D Poza tym ja tu na maraton przyjeżdzam więc takie spacery to nic :P

26 minut temu, Jackie napisał:

ale nie ma pralki, więc upewnij się że jest gdzieś pralnia w pobliżu.

800m do pralni więc spoko ;)

 

Raczej wezmę bo cena spoko a zaoszczędzone pieniądze na jedzenie moża wykorzystać :D

Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jackie napisał:

Są wyjątki, jest np. zarąbista restauracja Russian Tea Room która wygląda jak żywcem wzięta z PRL-u  i ma całkiem dobre jedzenie które jest misz-maszem kuchni polskiej i rosyjskiej/ukraińskiej.

Jak masz jeszcze jakieś knajpki godne polecenia to w wolnej chwili możesz coś naskrobać bo właśnie robie sobie listę co warto odwiedzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w sumie to mam bliżej jeszcze niebieską linię kolejki. Do stacji montrose mam 10min spacerkiem więc nieźle ;)

A tak poza tym to jak na google mapsach jest to metro pokazane? bo mi literki "M" pokazuje właśnie przy tych kolejkach przez co myślałem, że to metro :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...