Skocz do zawartości

Wza E-2 a moze inna ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam pytanie do szanownych forumowiczow odnosnie wizy E-2, a wiec zaczynajac od poczatku. Mam stala prace, duzo przebywam poza granicami , ale zwiazane jest to z profilem zawodowym - praca wyjazdowa i nie pracuje jako osoba zatrudniona w Polsce. Rozwijam w tej chwili serwisy internetowe no i tutaj sprawa jest taka ze chetnie przenioslbym je do USA jako ze tamtejszy rynek rokuje wieksze nadzieje na powodzenie tematu oraz na globalna jego dostepnosc. Tak - wiadomo internet jest sfera ogolna i mozna byc dostepnym wszedzie nawet z afryki lecz glownym ale w tym temacie jest dostepnosc i promowanie sie wsrod potencjalnych klientow a tych sadze ze duzo latwiej znajde w USA. A wiec jedzmy dalej - chcialbym przynajmniej w najblizszym czasie kontynuowac prace zawodowa jako ze przynosi ona jakies wymierne dochody , oraz dzialac z ta wiza i od poczatku zatrudnic osobe - w charakterze biurowym aby poprostu odbierala maile , odpowiadala za pomoc dla uzytkownikow a serwisy sa na tyle domyslne i bezobslugowe ze w poczatkowej fazie nie przewiduje koniecznosci zatrudniania calego call centre itd. Dodatkowym pytaniem jest kwestia rozwiniecia dodatkowych serwisow ktore to mialby byc gwarantem uzyskania tej wizy E-2. Nie jest to biznes wysoko-nakladowy jesli posiada sie clue jak to tworzyc ale wysokodochodowy jesli sie przyjmie i tu pytanie jak wygladalaby kwestia otrzymania tej wizy jesli w sumie jedynymi kosztami mialyby byc tylko meble biurowe i wynajecie lokalu , lacze internetowe i to tyle. Ponadto posiadam tez doswiadczenie w branzy morskiej i tu firma mialaby troszeczke wieksze pole do popisu poniewaz chodzi o design lodzi i uslugi ich wycen, napraw itd. Do tego tez nie jest potrzebny wielki warsztat poniewaz mozna zaczynac od napraw na miejscu - w marinie na slipie lub poprostu jako backyard yard - nie potrzeba wysokich nakladow. 

Rozmawialem z prawnikiem powiedzial ze najlepiej jesli wyjechalbym , zaczal zabawe w wynajem , zakupy komputerow oraz lacze internetowe itd itd itd zalozenie konta i firmy wstepny list z intencjami zatrudnienia konkretnej osoby - koniecznie citizena i zlozenie dokumentow do USCIS. Teraz pytanie jak wyglada taka sprawa , jak chetnie wyglada teraz procedura wydawania takich wiz dla osob ktorych idea sa wartosci intelektualne ktore reprezentuja , dodatkowo maja stala prace ktora chca kontynuowac - dochody tez nie najnizsze jak na rynek polski, maja dzialajace strony ktore chca wniesc przez aport do spolki zalozonej w USA i chca kontynuowac prace intelektualne\badania w zakresie designu i budowy jachtow naprzyklad?

 

Bylbym dozgonnie wdzieczny za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam B1/B2 no i C1D ale to juz inna bajka - niby polecono mi jechac na B1/B2 i wtedy kupowac, generalnie myslalem rowniez nad wirtualnym adresem na poczatek i wykupieniem sobie jakiegos malego magazynu by tam mnie to trzymano (czytalem o takiej opcji) i przedstawienie dokumentow w ambasadzie by wszystko bylo zalatwiane z PL , ale jak to prawnik mowil niby lepiej juz na miejscu by temat przeszedl dalej , pomylilem fakty dokladnie sly tam zmienic status awize w PL , ale tu kwestia czy papierologia od poczatku w Warszawie czy juz tylko formalnosc czyli zlozenie paszportu po wklejke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz na temat plusow wiem duzo , minusow tej wizy to zdaje sobie sprawe ze niby nie upowaznia do zielonej ale jednak moze jesli biznes w pewnym momencie mozna bedzie wycenic powyzej 500k usd i wtedy starac sie zmieniac status na nowo , kwestia jest taka jak wyglada w tej chwili sprawa by ja uzyskac , dodatkowo dodam ze nie biore sie za branze w ktorej nie jestem zielony i jednak w kilku krajach na dwoch kontynentach w tej branzy musialem sie doszkalac wiec cos tam wiem :)

co do prawnika powiem ci ze jestem troche zawiedziony odpowiedzia ktora uzyskalem poniewaz niby powiedzial duzo ale malo do rzeczy w kwestii jak to pozniej ma wygladac w PL mianowicie zgloszenie sie po wklejke i tym podobne sprawy, a do was pytanie czy wogole takie przedsiewziecia maja szanse powodzenia, dodam ze jak powiedzialem kwestia inwestycji nie jest duza bo glownie chodzi o zasoby intelektualne i komputery ktore wcale drogie nie sa, zatrudnienie czlowieka na miejscu , dodatkowo w poczatkowej fazie tez bede miec prace ktora bedzie przynosic okolo 50k usd rocznie takze sam nie wiem co sie spodziewac czy to wystarczy , czy tez nie

z prawnikami jak to prawnikami - nie oceniajac wszystkich zauwazylem ze dostaje sie oklepane odpowiedzi brzmiace w 100% identycznie a wydalem ponad 2k pln u trzech roznych w PL i nie dowiedzialem sie niczego nowego poza tym co moglem tak naprawde wyczytac , no moze poza tym by papiery skladac do USCIS bedac w stanach

dodam ze interesowal mnie Oregon ewentualnie floryda

serwisy internetowe ktore juz spolka w USA przejelaby aportem sa cos warte dodatkowo okolo 50-70k usd no i troche wlasnego w kieszeni , zadnego leasingu maszyn na poczatek wszystko swoje, zadnego kredytu na poczatek no ale jak mowie jak wyglada ta kwestia

 

sly6 szczerze to myslalem nad samosponsorowaniem pod EB ale tu niestety nie mam wiele kwitow uznaniowych z forum miedzynarodowego no i to troche problematyczne wiec mysle czy nie w ten sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...