Jump to content

Wiza turystyczna z UK


Recommended Posts

Witam i poproszę o pomoc.
Chciałabym złożyć wniosek o wizę turystyczna dla rodziny. Jest nas 5 i od 5 lat mieszkamy na stele w Anglii. Tutaj mamy dom na kredyt, oboje z mężem pracujemy a dzieciaki mają tutaj szkole i przedszkole. Związków z Polską to raczej w chwili obecnej silnych nie mamy. Rodzice męża i mój tato mieszkają we Polsce a my latamy tylko na wakacje raz max 2 razy do roku.

Tak się zastanawiam czy w ogóle jest sens startować? Nie chce wyskoczyć z kaski jeżeli szanse są nikle. Może ktoś ma podobne doświadczenia i chciałby się swoją wiedzą podzielić?
Dodatkowo startowaliśmy w loterii 2 razy ale nie udało się, czy ten fakt może wpłynąć negatywnie na decyzje?
Kilkakrotnie widziałam fajne oferty na wyjazdy kilkudniowe do USA i w sumie to czasem wychodzi niewiele drożej niż wczasy np w Hiszpanii. Fajnie byłoby zobaczyć coś innego i zobaczyć, czy Stany są takie jak je pokazują. 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc w rozwianiu wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie

Wiola 

Link to comment
Share on other sites

Bylo na forum wiele osob, ktore staraly sie o wize z UK.

Dopoki nie pojdziesz na rozmowe to nie bedziesz wiedziec co sie wydarzy. ;) Nikt na forum na 100% nie powie ci czy masz szanse czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkając w UK nie musisz wykazywać związków z Polską, ale z UK. Dom, kredyt, szkoła i przedszkole powinny wskazywać, że masz silne związki z UK i tym uwiarygadniasz swój powrót do UK po wakacjach w USA. Wzięcie udziału w loterii nie będzie miało wpływu na decyzję konsula. 

Link to comment
Share on other sites

Roelka dziękuję, wiem,  że nikt nie da mi gwarancji ale może ktoś ma podobne doświadczenia i chętnie podzieli się swoją wiedzą :)

Mcpear dzięki :) Myślałam, że muszę wykazać związek z Polską - cieszę się, że wyprowadziłeś mnie z błędu. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...