Skocz do zawartości

Miejmy nadzieję że to forum nie jest martwe...


RubikonSFM

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego pytam? Otóż interesuje mnie otwarcie dość nietypowego biznesu w Texasie - mikronacji. Ministerstwa, Wojsko, Air Force, ba - nawet dyktator jest (prezes korpo). Wszystko to, co potrzebne jest państwu do sprawnego funkcjonowania... Pozostaje jednak pytanie:

Jakie podatki są w teksasie?
Ile kosztuje metr kwadratowy w teksasie?
Jak taki biznes byłby rozpatrywany?
Jakie podatki musiałbym płacić?
Czy wymagane jest pozwolenie na budowę?
Co muszę spełnić by taki biznes mógł być nie tylko zaakceptowany ale i zarobić na nim konkretne pieniądze?
Jak Rząd USA oraz Rząd Stanu Texas widzieli by taką inwestycję?


No i wiele innych pytań które mi się nasuwają na usta... Ktoś coś~?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak drut, klik i masz:  https://comptroller.texas.gov/taxes/

Pozostałe rzeczy znajdziesz tam gdzie zechcesz swój biznes ulokować. Każde County czyli odpowiednik naszego powiatu ma swoje własne podatki od nieruchomości i stu innych rzeczy. Takie, ktore chce przyciągnąć inwestorów ma niskie podatki ale to może być zadupie. 

Akurat w mojej firmie przerabiamy inwestycję. Kupiliśmy acr ziemi za $280k w Industrial Zone. W miejscowości gdzie mieszkam za tyle kasy można było kupić 30 akrow. Projekt i jego zatwierdzenie w County to często droga przez mękę. My walczymy już pół roku. A zielsko nadal rośnie na placu. Zasady w każdym County są do tego stopnia zróżnicowane że np. wymóg instalowania sprinklerow ppoż.  w jednym powiecie obowiązuje od 7500 sqf a tam gdzie budujemy od 12500 sqf. Jeden powiat wymaga aby hale były murowane, innemu pasują kostrukcje stalowo blaszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...