Skocz do zawartości

Wiza B2 odmowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w dniu dzisiejszym dostałam odmowę przyznania wizy B2 w konsulacie USA w Amsterdamie (mieszkam w NL). Powodem było wykształcenie niepasujące do zatrudnienia - skończone liceum humanistyczne, obecna praca w mikroelektronice (obecnie po 1,5roku dostałam awans i pracuje w dziale prototypów). Konsul stwierdził, że „it doesn’t match”). Oczywiście złość level max, bo przecież nie każdy z nas pracuje w zawodzie z wykształcenia. Mieszkam tu już 1,5roku, mam przez cały ten czas jedna prace, w grudniu zamieszkałam z moim partnerem, Holendrem, wiec silne więzi łączące mnie z mieszkaniem w Holandii są. Konsul podczas wypytywania o pracę zapytał o list rekomendacyjny z pracy - niestety nie miałam takowego. Myślicie, ze to mogło zaważyć na decyzji? Mogę się starać ponownie, przygotowując się lepiej odnośnie tego typu dokumentów? 

 

Z góry dziękuje za odpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podchodzić. Aczkolwiek jak podejdziesz szybko to konsul może przyczepić się dokładnie do tego samego. Nie wiadomo co wpisał w komputer.. Doświadczenie pokazuje, że konsulaty za granicą traktują polskich obywateli jak przedstawicieli 5tego świata i jest tam dużo trudniej uzyskać ostatnio wizę. Nie chcę mówić, że w Polsce byś dostała na 100% ale miałabyś dużo większe szanse wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...