Skocz do zawartości

Visa B2 - ambasada w Londynie i wizyta dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam maly problem i potrzebuje porady - moze ktos mial podobna sytuacje. 

Wybieram sie z rodzina na dwa tygodnie do USA - odwiedzic rodzine i troche pozwiedzac.

Wypelnilem wnioski DS-160 dla kazdego z osobna - ja, zona i czteroletnia corka - zrobilem oplate i umowilem wizyte w ambasadzie w Londynie. 

I tu moje wielkie zdziwienie, gdy zobaczylem e-mail z potwierdzeniem interview, na ktorym jest napisane, ze corka musi stawic sie osobiscie. 

Na stronie ambasady jak wol napisane jest, ze dzieci do 14 roku zycia nie musza stawiac sie osobiscie. 

Wszystko bylo by ok, gdyby nie to ze to kawal drogi, a i sama procedura na miejscu nie nalezy do najkrotszych.

Visa B2, wszyscy na stale mieszkamy w UK od 7 lat, corka nie ma podwojnego obywatelstaw. 

Czy jest to standardowa auto opdowiedz i dziecko mimo wszystko nie musi stawic sie w amasadzie, czy jednak konsul chce porozmawiac z czterolatka? Ponizej wklejam czesc e-maila.

Quote

You must appear for an in-person interview at the Consular Section. Please gather the documents listed below and bring them with you to your interview and a copy of these instructions.

In general, only Visa applicants with scheduled appointments are allowed to enter the Consular Section. Parents or legal guardians are allowed to accompany minor children. For special instructions concerning translators or caregivers, visit the Consular Section website.

Za kazda sugestie bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę miejsca w tym kawałku maila, który przekleiłeś, z którego wynika, że masz się stawić z dzieckiem na wywiad.

Drugi akapit mówi o tym kto może wejść do ambasady na spotkanie z konsulem, a mianowicie osoby z umówionym spotkaniem w sprawie wizy. Ewentualnie rodzice towarzyszący dziecku - pewnie w sytuacjach kiedy dziecko potrzebuje wizy, a rodzice jej nie mają i o nią nie aplikują (bo na przykład dziecko jedzie na wycieczkę szkolną do USA, czy na wymianę). Taka jest moja interpretacja.

Najlepszą i najpewniejszą informację, z pierwszej ręki, uzyskasz dzwoniąc do ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiec. Tekst, ktory wkleiłem jest w emailu pod kazdym z nas z osobna, czyli "You must appear for an in-person interview at the Consular Section" dotyczy córki - tekst pojawia sie trzy razy. Chcialem zadzwonic ale non-immigration visa nie posiada infolinii, a jedynie formularz kontaktowy na stronie ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się tak przypomniało przy okazji, czy ten przepis,  że trzeba podawać wszystkie adresy, e-maile, numery telefonu i historię podróży z ostatnich pięciu lat to on już wszedł w życie? Bo dużo osób od tego czasu jak o tym mówiono to składało wniosek o wizę, ale nikt nic o tym nie wspominał tutaj na forum takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...