Skocz do zawartości

Urodzenie dziecka - zielona karta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jestem posiadaczem zielonej karty, jednak od 1,5 roku przebywam w Polsce na “białym paszporcie”. Wracam do USA w tym roku w listopadzie, jednak w trakcie pobytu w PL urodził mi się syn - chciałbym zapytać, czy ktoś orientuje się, jakich formalności (i gdzie) powinienem dopełnić, żeby syn mógł wlecieć ze mną do USA? Matka dziecka, a moja żona dopiero oczekuje na dokumenty ws. zielonej karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukasz27 napisał:

Witam, 

jestem posiadaczem zielonej karty, jednak od 1,5 roku przebywam w Polsce na “białym paszporcie”. Wracam do USA w tym roku w listopadzie, jednak w trakcie pobytu w PL urodził mi się syn - chciałbym zapytać, czy ktoś orientuje się, jakich formalności (i gdzie) powinienem dopełnić, żeby syn mógł wlecieć ze mną do USA? Matka dziecka, a moja żona dopiero oczekuje na dokumenty ws. zielonej karty. 

https://jp.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/green-card/lpr-child-abroad/

Na moje oko to musi czekac az matka dostanie zielona karte... Poza tym pomysl zeby zabierac dziecko spowrotem bez matki dopiero co po urodzeniu jest dosc osobliwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...