Skocz do zawartości

Jak przedluzyc wize studencka?????????


brylant

Rekomendowane odpowiedzi

bo z tego co wiem to na zmiane statusu w college czeka sie do okolo pol roku, a w mniejszych szkolach (jakies kursy etc) ok miesiac dwa,

Nie jest to absolutnie prawda - czas oczekiwania na zmiane statusu jest taki sam dla uczniow malych kursow jak i collegow. Liczy sie data wplyniecia wniosku. Tyle, ze tak college jak i uniwersytety zaczynaja nauke dwa razy do roku (czyli tak jak zaczynaja sie semestry), natomiast male szkolki nastawione na branie pieniedzy (bo taka jest prawda) wystawiaja dokumenty, ze niby u nich zaczynaja sie nowe kursy non stop. Wszedzie czas oczekiwania na zmiane statusu jest uzalezniony od tego ile wnioskow wplynelo do immigration w danym czasie. Roznica jest taka, ze uczniowie college (nawet zaczynajacy tam ESL) dostaja praktycznie w 99% wizy studenckie (a raczej nie wizy ale status studenta), maja opieke osoby odpowiedzialnej za kontakty z urzedem imigracyjnym itd., natomiast uczniowie malych szkolek juz na starcie spotykaja sie z roznymi przeszkodami (bardzo rzadko zdarzaja sie uczciwe male szkolki) i tak np. w wielu szkolach kaza najpierw chodzic do szkoly a potem wystawiaja dokumenty o zmiane statusu co jest absolutnie wbrew prawu (przoduje w tym zreszta jedna ze slynnych szkolek w NJ gdzie bardzo wiele osob nie dostaje wiz, natomiast pani sekretarka opowiada kazdemu jak to u nich 100% ludzi zawsze dostaje wizy - sa jednak szanse ze immigration juz wkrotce zajmie sie ta szkolka, bo lamia nagminnie prawo i zostana im cofniete uprawnienia do przyznawania I-20 ).

Tak wiec czasem warto zaryzykowac i pojsc do szkoly gdzie ma sie REALNE szanse na otrzymanie zmiany statusu. Bo spotykam sie z wieloma ludzmi, ktorzy przychodza i mowia, ze immigration odmowilo im zmiany statusu i co teraz maja zrobic... Naprawde zastanowcie sie najpierw a potem dzialajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to przepraszam za male zamieszanie, ale wiem to od osoby ktorej po 2 miesiacach od zlozenia papierow zmienili status i byla to wlasnie mniejsza szkolka.

Karina widze ze jestes w tym obeznana, mam zapytania...czy jesli termin zlozenia dokumentow w college jest do listopada, to czy zdaze? Bo za tydzien ma mi przyjsc dyplom z Polski i musze to jeszcze wyslac zeby policzyli mi kredyty. Myslisz ze sie wyrobie do tego czasu ze wszystkim? I jeszcze jedno, skad mam wiedziec gdzie mam REALNE szanse na otrzymanie statusu? Moze slyszalas cos o Felician Colege albo o Raritan Valey Community Colege. Czy moge sie spodziewac jakics problemow. A moze moglabys mi polecic cos. Jesli mozesz odpisz na maila

Pozdrawiam goraco i dzieki z gory za jakiekolwiek info

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...